Warto wiedzieć. Świadczenie pielęgnacyjne w praktyce

Prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Przemyślu, stanowi ważną formę wsparcia i pomocy dla osób, które potrzebują pomocy prawnej, a nie są w stanie ponieść kosztów płatnej porady prawnej. To jednocześnie cenne źródło informacji dotyczących ważnych społecznie problemów. Jednym z nich jest świadczenie pielęgnacyjne jako forma zabezpieczenia społecznego. W tym temacie pojawia się wiele pytań i wątpliwości, które wyjaśniamy w poniższym artykule.

Często spotykanym przykładem jest sytuacja, w której choroba bliskiej osoby i konieczność stałej opieki uniemożliwia kontynuację pracy zawodowej. Rodzi się pytanie - co w takiej sytuacji? Czy osoba sprawująca opiekę może pobierać świadczenie pielęgnacyjne?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 1583 zł przysługuje z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej formy zarobkowania osobom najbliższym, w tym przypadku matce, ojcu, faktycznemu opiekunowi, osobie będącej rodziną zastępczą, a także innym osobom, na których ciąży obowiązek alimentacyjny (z wyjątkiem osób o znacznym stopniu niepełnosprawności) jeżeli nie podejmują lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą, która posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczeniem o niepełnosprawności włącznie ze wskazaniami:

 • konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku z ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji,
 • konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji, edukacji.

Zaznaczyć należy, że świadczenie pielęgnacyjne przysługuje jeżeli niepełnosprawność osoby wymagającej stałej opieki powstała nie później niż do dnia ukończenia 18 roku życia lub w trakcie nauki w szkole czy uczelni wyższej. Nie może to być jednak później niż do ukończenia 25 roku życia.

W życiu codziennym mogą pojawiać się wątpliwości co do faktycznego celu świadczenia pielęgnacyjnego, jak również kręgu podmiotów do niego uprawnionych. Dlatego należy podkreślić, że celem świadczenia pielęgnacyjnego jest częściowe wyrównanie strat materialnych i przysługuje ono w przypadku konieczności rezygnacji z zatrudnienia, a także braku możliwości jego podjęcia w związku ze sprawowaną opieką nad osobą niepełnosprawną. Co do zasady podmiotami uprawnionymi mogą być tylko osoby wskazane we wcześniejszej części artykułu.

Sytuacja nie jest już na tyle jasna w przypadku, gdy o świadczenie pielęgnacyjne występuje powinowaty lub osoba spokrewniona w linii bocznej z osobą wymagającą stałej opieki. W takim przypadku osoby z tej grupy nie mogą otrzymać świadczenia pielęgnacyjnego.

Gdzie można złożyć wniosek o świadczenie pielęgnacyjne w Przemyślu?

Więcej informacji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. Leszczyńskiego 3, tel.: (16) 675 21 61 lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, przy Placu Dominikańskim 3, tel.: (16) 675 00 11.

Najbliższy punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego można znaleźć na stronie: www.pomocprawna.sc.org.pl. Harmonogram pracy punktów zlokalizowanych na terenie Miasta Przemyśla dostępny jest także na stronie www.przemysl.pl. Rejestracja na wizyty odbywa się pod numerem telefonu: 16 678 62 29 od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.30

Projekt finansowany z budżetu Państwa, realizowany przez Miasto Przemyśl.

Lokalizacje Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Przemyślu:

I. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda:

1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, przy ul. Leszczyńskiego 3 w Przemyślu, poniedziałek (poradnictwo obywatelskie) w godz. 8.00-12.00, od wtorku do piątku (pomoc prawna) w godz. 8.00-12.00;

II. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej:

2. Miejski Dom Pomocy Społecznej, przy ul. Św. Brata Alberta 3 w Przemyślu, poniedziałek-wtorek w godz.: 10.00-14.00, środa-piątek: 15.00-19.00.

Kobiecie, która jest w ciąży udzielanie pomocy prawnej odbywa się poza kolejnością.

 

Artykuł sponsorowany 


Części zamienne do ciężarówek

Nowoczesna ciężarówka wykonuje podróże o dużym przebiegu, a wszystkie jej układy są poddawane dużym obciążenia podczas działania z powodu dużej ilości ładunku. Dlatego też wyposażenie w części zamienne i materiały eksploatacyjne jest bardzo ważne dla właściciela ciężarówki.

Strona naszego sklepu online oferuje szeroki wybór niezawodnych części zamiennych od znanych producentów do pojazdów przewożących ciężkie i lekkie towary, każdej marki i modeli. Warto zauważyć, że wybór części do ciężarówek różni się nieco od tego dla aut osobowych, ponieważ zawiera również takie akcesoria jak elementy do systemów sprężonego powietrza, części zawieszenia kabiny kierowcy i zewnętrzne elementy ozdobne, zamki do drzwi przyczepy, części sprzężenia piątego koła, dodatkowe jednostki oświetleniowe, części przyczepy, i więcej.


Ponadto, asortyment obejmuje liczne akcesoria i produkty do pielęgnacji samochodu. Wystarczy, że określisz rok produkcji swojego auta, model i markę. W naszym sklepie zaprezentowano ponad 10 000 akcesoriów do ciężarówek diesla i benzynowych. Wysoka jakość naszych części jest potwierdzona długą gwarancją. Katalog ma wygodny system
wyszukiwania, który pomoże ci znaleźć części zamienne, których potrzebujesz. Z kolei różne promocje pomogą ci zaoszczędzić pieniądze na zakupach. Zamów już teraz, by zyskać możliwość darmowej dostawy.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące metod płatności, warunków dostawy lub szczegółów produktów, bez wahania skontaktuj się z naszymi specjalistami zespołu wsparcia – z przyjemnością ci pomogą. Po rejestracji na naszej stronie, będziesz informowany o korzystnych ofertach, aktualizacji asortymentu i będziesz mógł śledzić ceny części, którymi się interesujesz.

Zakupy na Czesciauto24.pl są wygodne, korzystne i łatwe.

 

Artykuł sponsorowany 


Naturhouse w Przemyślu rozkwita na wiosnę. Przejdź z nami swoją metamorfozę i przywitaj lato piękną, zdrową sylwetką.

Coraz gorzej czujesz się w swoim rozmiarze, chcesz schudnąć jednak nie wiesz od czego zacząć i brak Ci motywacji? Lekarz z niepokojem patrzy na Twoje wyniki badań? A może chcesz zadbać o siebie, pozbyć się przykrych dolegliwości zdrowotnych, mieć więcej energii na swoje pasje i sport? Nie zwlekaj! Zadzwoń do nas i przekonaj się, że dieta nie musi kojarzyć się z głodem, ciągłymi ograniczeniami i wyrzeczeniami!

Naturhouse to poradnia dietetyczna, która dzięki wiedzy, doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do pacjenta, odnosi sukcesy w odchudzaniu już na całym świecie. Powstaliśmy z myślą o wszystkich, którzy zmagają się z nadwagą, otyłością oraz cierpią z powodu występowania chorób dietozależnych. Z nami poznasz zasady zdrowego żywienia oraz nauczysz się wsłuchiwać w potrzeby swojego organizmu.

Nadwaga i otyłość stały się już chorobami cywilizacyjnymi, które trzeba leczyć. W tym celu coraz częściej potrzebna jest pomoc dobrego dietetyka, aby mógł wprowadzić trwałą metodę odchudzania. W naszym centrum kurację prowadzą dwie wyspecjalizowane dietetyczki, które dzięki pasji i ciągłemu doskonaleniu skutecznie pomagają w zmianie nawyków żywieniowych. Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy oraz dokona analizy składu ciała, na postawie której określi procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz ilość zatrzymanych płynów metabolicznych w organizmie. Na podstawie zebranych informacji przygotuje plan żywieniowy - wygodny, prosty do wprowadzenia, dzięki któremu efekty diety będą widoczne z tygodnia na tydzień.

Pamiętaj, że na zdrowy tryb życia i zmianę nawyków żywieniowych nigdy nie jest za późno. Zadbaj o siebie już dziś!

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, że Ci się uda, zapraszamy na darmową konsultację dietetyczną wraz z pomiarami składu ciała, abyś mógł się przekonać, że z nami zmiany nawyków żywieniowych są naprawdę proste! Przemyśl, ul. Grunwaldzka 1, tel: 692 692 898.

 

Artykuł sponsorowany 


Powstaje centrum handlowe SMOK, rekrutuje pracowników

F. H. SMOK działa na rynku w branży odzieżowo - obuwniczej od wielu lat. W ostatnim czasie otwarta została galeria handlowa SMOK w Krośnie.

W naszych sklepach znajdziecie Państwo nie tylko towary importowane, lecz także wysokiej jakości polskie produkty. Od dłuższego czasu sklepy zaopatrywane są także w markową odzież i obuwie takich firm jak m.in.: 4F, PUMA,NIKE, REEBOK, ADIDAS. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i to w bardzo konkurencyjnych cenach.

Proponujemy Państwu wyłącznie asortyment, którego design oraz jakość wykonania stoją na najwyższym poziomie. Zakupione u nas ubrania i buty pozwalają poczuć się każdemu klientowi modnie i stylowo, ponieważ nasz towar jest starannie wyselekcjonowany w oparciu o najnowsze trendy.

W działalności naszej firmy stawiamy przede wszystkim na jakość i dobrą cenę, dzięki czemu udało nam się zdobyć zaufanie i sympatię wielu klientów.

Aktualnie kompletujemy zespół współpracowników do nowej galerii SMOK, która już wkrótce zostanie otwarta w Przemyślu przy ulicy Lwowskiej. Osoby zainteresowane pracą prosimy o przesłanie CV ze zdjęciem na adres smok.krosno@op.pl

 

Artykuł sponsorowany 


Egzaminy językowe TELC, czyli jak nie zmarnować lat pracy nad językiem obcym

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile lat uczymy się języków obcych? Naprawdę dużo i czas najwyższy, aby mieć z tego nie jakąś, ale bardzo konkretną korzyść. Egzaminy międzynarodowe TELC, a w konsekwencji certyfikat TELC to ważny dokument otwierający w życiu wiele drzwi. Wiedzą o tym doskonale mieszkańcy większych miast i egzamin językowy uważają za równie ważny,  jeśli w pewnym momencie nie ważniejszy niż prawo jazdy. Paradoks jest taki, że nawet najlepiej zdana matura z języka obcego na poziomie rozszerzonym nie daje nam w Europie żadnych możliwości - oprócz oczywiście własnej satysfakcji .

Co warto wiedzieć o certyfikatach językowych TELC?

Po pierwsze – ten certyfikat językowy jest umieszczony na liście uznawanych w ramach postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2005 r. - Dz. U. nr 266, poz. 2230, zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej). Jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się  o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej (minimalny poziom - B2). Po drugie i równie ważne - w Polsce egzaminy TELC są przeprowadzane jako egzaminy wstępne, wewnętrzne lub końcowe na wielu uczelniach państwowych i niepaństwowych. W Europie są one między innymi częścią państwowego systemu szkolnictwa (Węgry, Hiszpania), mają akredytację instytucji rządowych oraz są honorowane przez Izby Handlu i Przemysłu (Niemcy, Francja).

Zgodnie z decyzją „Ofqual” (The Office of Qualifications and Examinations Regulationod) od 15 października 2018 roku certyfikaty TELC będą odgrywać jeszcze większą rolę na szczeblu międzynarodowym. Jako akredytowane będą uznawane przez uniwersytety na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii jako warunek wstępny, potwierdzający znajomość języka angielskiego, umożliwiający podjęcie studiów. Taka uznawalność na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej świadczy jednoznacznie o jakości i randze egzaminów TELC.

Certyfikaty TELC są tak popularne dzięki dostosowaniu do potrzeb zawodowych i osobistych oczekiwań mieszkańców współczesnej Europy, nastawieniu na komunikację językową przy uwzględnianiu aspektów zawodowych oraz dobrej organizacji egzaminów opartych na nowoczesnych testach.

Kto i gdzie może przystąpić do egzaminu?  Każdy, kto ukończył 16 rok życia może przystąpić do egzaminów telc od poziomu A1 do C1 . Oczywiście są też egzaminy TELC dla młodzieży i dzieci.

W Przemyślu Centrum Egzaminów Międzynarodowych TELC jest od wielu lat Ośrodek Nauczania Języków Obcych MITEINANDER i to tutaj zarówno jego słuchaczy, jak i osoby spoza ośrodka przystępują do egzaminów.

 


Pożyczki unijne na Podkarpaciu

Ponad 25 mln zł z funduszy europejskich zainwestowanych w rozwój przedsiębiorców – duże zainteresowanie pożyczkami unijnymi na Podkarpaciu.

Zgodnie z podpisanymi z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowami, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w Rzeszowie od ponad roku udziela pożyczek unijnych. Zainteresowanie pozyskaniem niskooprocentowanych pożyczek jest bardzo duże.

Pożyczki unijne to bardzo atrakcyjna forma finansowania przedsiębiorstw. W województwie podkarpackim skorzystało z nich już ponad 160 przedsiębiorców, a wnioski o kolejne cały czas są przyjmowane. Dlatego nowa pula środków doskonale uzupełni lukę na rynku w zakresie finansowania przedsięwzięć realizowanych przez MŚP. - mówi Janusz Hawrył Dyrektor Funduszu Pożyczkowego LFR.

Nawet 1,2 mln zł dla jednego przedsiębiorcy

Nowością w tym instrumencie jest znacznie wyższa maksymalna kwota pożyczek, wynosząca do 600 tys. zł przy zakupie nowych środków trwałych, z okresem spłaty do 7 lat. Jeden przedsiębiorca może skorzystać z dwóch pożyczek, dzięki temu może uzyskać nawet 1,2 mln zł. W przypadku używanych maszyn, urządzeń i innych środków trwałych kwota pożyczki wynosi  do 300 tys. zł, ze spłatą do 5 lat.

Preferencyjne zasady: tylko 1,87% i 0 zł prowizji

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne na preferencyjnych zasadach – z niskim i  stałym oprocentowaniem 1,87% w skali roku, które jest znacznie korzystniejsze od oprocentowania na zasadach rynkowych. Wyróżnikiem tej formy wsparcia obok niskiego oprocentowania, jest brak opłat i prowizji związanych z udzieleniem i obsługą pożyczek, co znacznie obniża koszty w prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększa konkurencyjność na rynku.

 

Na co można przeznaczyć pożyczkę unijną?

Środkami pozyskanymi z pożyczki można sfinansować między innymi nabycie maszyn i urządzeń lub środków transportu na potrzeby własne. Innym sposobem wykorzystania pieniędzy z pożyczki może być zakup czy adaptacja  nieruchomości pod działalność produkcyjną lub usługową.

Jak otrzymać pożyczkę?
Każdy przedsiębiorca może liczyć na indywidualne podejście, uwzględniające specyfikę jego działalności, kondycję finansową firmy oraz proponowane zabezpieczenie. Pracownicy LFR w Rzeszowie udzielają bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku o udzielenie pożyczki unijnej. Pod numerem telefonu 17 853 59 17 zainteresowani przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się jak sprawnie złożyć wniosek i pozyskać niskooprocentowany kapitał na rozwój. Można również odwiedzić stronę www.pożyczkaunijna.pl lub www.przedsiebiorczepodkarpackie.pl w celu uzyskania informacji na temat pożyczek.

 


Ponadczasowy design firmy Ospel w Castoramie

 

AS idealne rozwiązanie dla osób ceniących prawdziwą klasykę. Zarówno główne elementy, jak i ramki uzupełniające oparte są na kwadracie z mocno zarysowanymi rogami. Kąty są ostre, doskonale odwzorowują geometryczny trend w aranżacji wnętrz. W przypadku elementów z dodatkowym podświetleniem, niewielkie detale stają się mocnym i wyrazistym akcentem. To kolekcja dla zdecydowanych, dlatego również opcje kolorystyczne są ograniczone i mocno korespondują z klasyką.

Domowe centrum rozrywki wymaga podłączenia różnych instalacji i wielu gniazd. W ramce pięciokrotnej można mieć wszystko pod kontrolą, a wygląd salonu może tylko na tym zyskać. Seria As oferuje ramki od pojedynczej do pięciokrotnej, wszystkie umożliwiają montaż produktów zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej.

Blat roboczy, sprzęty, stół jadalny – każde z tych miejsc wymaga odpowiedniego oświetlenia. W ramkach wielokrotnych zmieści się tyle funkcji, ile potrzebnych jest, by z kuchni uczynić serce domu.

Produkty do zadań specjalnych: ściemniacz i łącznik żaluzjowy to doskonały sposób by sypialnię zamienić w przytulny azyl….

 

Tekst, zdjęcia www.ospel.pl


Studiuj w Sanoku! Przed Tobą wiele możliwości!

Jeśli zastanawiasz się, jakie studia wybrać, a nie chcesz z różnych względów wyjeżdżać daleko od domu, sanocka PWSZ ma dla Ciebie atrakcyjną, wciąż poszerzaną, ofertę edukacyjną. W tym roku jest to dziewięć kierunków licencjackich i inżynierskich, trzy magisterskie, studia podyplomowe, do tego rozbudowany system stypendiów naukowych, socjalnych i innych, czy wreszcie program płatnych praktyk. Chcesz wyjechać zagranicę? Nic prostszego. Ułatwi Ci to program Erasmus+

Od tego roku na wszystkich kierunkach PWSZ wprowadziła także innowacyjne rozwiązanie w postaci studiów 26+ .

Studia 26+ to alternatywa dla studiów niestacjonarnych, ponieważ zajęcia i praktyki, tak przecież istotne na wszystkich kierunkach o profilu zawodowym odbywają się popołudniami. Studia w ramach tego systemu są bezpłatne, a więc przyszli studenci uzyskają wykształcenie wyższe realizowane na wysokim poziomie, nie narażając swoich domowych budżetów, tak bardzo nadwyrężonych w dzisiejszych czasach.

Na studiach licencjackich uczelnia oferuje praktyczną naukę zawodu z dużymi możliwościami znalezienia pracy po ich zakończeniu, gdyż jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa szczególny nacisk kładzie na praktyczną stronę edukacji. Czuwają nad tym nie tylko władze uczelni i dyrektorzy poszczególnych instytutów, ale i uczelniane Biuro Karier, Promocji i Współpracy, organizując targi pracy, wyjazdy na stypendia, spotkania z pracodawcami, a także monitorując losy absolwentów i oferując im szeroko zakrojoną pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia.

STUDIA LICENCJACKIE

kierunek: EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ 

 • ze specjalnością: rytmika w edukacji i wychowaniu

 • ze specjalnością: zespoły instrumentalno-wokalne  w muzyce estradowej

kierunek: EKONOMIA 

 • bez specjalności

 • ze specjalnością: ekonomika handlu i sprzedaży

 • ze specjalnością: rachunkowość i podatki 

kierunek: NOWE MEDIA, REKLAMA, KULTURA WSPÓŁCZESNA  

 • bez specjalności
 • ze specjalnością: grafika komputerowa
 • ze specjalnością: fotografia i film

kierunek:  PEDAGOGIKA

 • ze specjalnością: edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna
 • ze specjalnością: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną
 • ze specjalnością: logopedia i terapia pedagogiczna

kierunek: PRACA SOCJALNA 

 • ze specjalnością: praca socjalna z resocjalizacją
 • ze specjalnością: praca socjalna z opieką instytucjonalną i środowiskową
 • ze specjalnością: praca socjalna z opieką nad osobą starszą i niepełnosprawną

kierunek: PIELĘGNIARSTWO

kierunek: RATOWNICTWO MEDYCZNE

Na dwóch kierunkach studiów inżynierskich do wyboru są przyszłościowe specjalizacje – za programami nauczania i ich tworzeniem stoją tu solidne badania rynku pracy i ścisła współpraca z lokalnymi pracodawcami. Absolwenci kierunków inżynierskich to poszukiwani i cenieni na rynku specjaliści, zawierający kontrakty o pracę często jeszcze przed ukończeniem studiów.

STUDIA INŻYNIERSKIE

kierunek: GOSPODARKA W EKOSYSTEMACH ROLNYCH I LEŚNYCH 

kierunek: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN  

 • ze specjalnością: informatyka stosowana w budowie maszyn
 • ze specjalnością: mechatronika z informatyką
 • ze specjalnością: programowanie i obsługa obrabiarek CNC
 • ze specjalnością: logistyka w przedsiębiorstwie
 • ze specjalnością: zarządzanie jakością produkcji

PWSZ kształci także magistrów – w tej chwili studia magisterskie podjąć mogą licencjaci pielęgniarstwa, pracy socjalnej i gospodarki w ekosystemach rolnych i leśnych.

STUDIA MAGISTERSKIE

kierunek:  PIELĘGNIARSTWO

kierunek: PRACA SOCJALNA Z ELEMENTAMI ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

kierunek: GOSPODARKA W EKOSYSTEMACH ROLNYCH I LEŚNYCH NOWOŚĆ! 

Sanocka uczelnia oferuje także studia podyplomowe. Jest w czym wybierać – sprawdź, czy znajdziesz coś, co umożliwi Ci podniesienie bądź zmianę kwalifikacji zawodowych.

STUDIA PODYPLOMOWE

Oferta edukacyjna sanockiej PWSZ to także kursy i szkolenia, umożliwiające szybkie podniesienie kwalifikacji.

KURS I SZKOLENIA

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji co do swojej przyszłości nie zastanawiaj się dłużej i studiuj w Sanoku! Przed Tobą wiele możliwości!


Gabinet Kosmetyki Naturalnej i Medycyny Estetycznej w D.H."Szpak" zaprasza Panie i Panów na zabiegi

Gabinet Kosmetyki Naturalnej i Medycyny Estetycznej w D.H. "Szpak" to miejsce, w którym priorytetem jest najwyższa jakość i profesjonalizm. Salon z bogatą ofertą jest miejscem nie tylko intensywnej pielęgnacji, ale także oazą relaksu i dobrego samopoczucia.

Autoryzowany gabinet Thalgo swoim klientom poleca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Wśród nich znajdziemy te z medycyny estetycznej. Jednym z nich jest regeneris specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi, pobudzając w ten sposób skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. Zabieg ten wpływa na rewitalizację skóry, wygładzenie i ujednolicenie jej kolorytu, poprawę elastyczności, napięcia i gęstości, poprawę ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek i fałd, a także przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. Przeznaczony jest również dla pacjentów z łysieniem typu męskiego, osób poszukujących produktów naturalnych czy też z ryzykiem wystąpienia alergii.

Nowym sposobem na odzyskanie młodego wyglądu twarzy polecanym w Gabinecie Kosmetyki Naturalnej i Medycyny Estetycznej są opatentowane nici Promoitalia Happy Lift Revitalizing. Nici Happy Lift posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu – utrzymującego się przez okres aż 5-6 lat - oraz ujędrnienia skóry. Dzięki temu, po implantacji, nić zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu. Nici są wchłanialne i mają doskonałą tolerancję biologiczną. Ich zastosowanie jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Nici powodują podniesienie okolicy policzków, poprawę owalu twarzy, podbródka, okolic szyi.

First Lift to absolutna nowość na polskim rynku medycyny estetycznej i idealny sposób na odzyskanie naturalnego, młodego wyglądu. Stosowane podczas zabiegu rozpuszczalne nici PDO doskonale wpływają na kondycję i napięcie skóry, zapewniając natychmiastowy i długotrwały efekt. Jest to spektakularny zabieg, który łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem. First Lift, to odmłodzenie i rozjaśnienie skóry, wygładzenie zmarszczek, zwężenie porów, wzrost lub zmniejszenie objętości, lifting skóry. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się do 2 lat. First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim osobom w wieku 30-55 lat.

Skuteczną metodą redukującą celluit, rozstępy, zmarszczki i cienie pod oczami jest karboksyterapia. Zabieg polega na podawaniu w podskórnie tkanki kontrolowanej ilości medycznego dwutlenku węgla, który rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe, przywraca i pobudza mikrokrążenie, co zonacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Jest to metoda bezpieczna, mało inwazyjna, wszechstronna.

Wskazaniem do tego zabiegu jest również walka z łysieniem i likwidacja blizn.
Nasz gabinet oferuje paniom mikropigmentację - nowy rodzaj makijażu utrzymującego się od 2-3 lat tzw. „Conture make-up; Long Time Liner”. Dzięki metodzie Conture make-up pigmenty pochodzenia naturalnego, nie toksyczne i nie alergizujące zostają osadzone w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się tam w sposób widoczny ok. 2-3 lat. Dzięki tej najnowocześniejszej metodzie można podkreślić kontury ust oraz wypełnić je w całości kolorem. Poprzez namalowanie włosków i dołożenie pigmentu brwi zyskują piękną formę. Rysując delikatną linię między rzęsami oczy nabierają blasku, stają się większe i wyrazistsze. - zachęca właścicielka Gabinetu Kosmetyki Naturalnej i Medycyny Estetycznej w D.H. "Szpak".

Mikropigmentacja stosowana jest też przy rekonstrukcji brodawki piersiowej wykonywanej zarówno po zabiegach pomniejszania, powiększania piersi oraz po mastektomii. Przy zastosowaniu tej moetody możliwe jest stworzenie doskonałej imitacji ogolonej głowy i optycznego zagęszczenia naturalnych dłuższych włosów. To doskonałe rozwiązanie na problemy łysienia u kobiet i mężczyzn, a także ukrycie wszelkiego rodzaju blizny, oparzenia i znamiona.

Autoryzowany gabinet Thalgo w D.H. Szpak w swojej ofercie ma także: botox, wypełniacze, peelingi medyczne. Zarówno panie jak i panowie znajdą tutaj szereg zabiegów na twarz i ciało, m.in: mikrodermabrazję, mezoterapię, peeling, oczyszczanie, masaż, zabiegi morskie, radiotermolizę, terapię falami radiowymi, fotoodmładzanie, laseroterapię, makijaż, pielęgnację paznokci, przekłuwanie ciała, depilację woskiem, usuwanie owłosienia medycznym laserem diodowym, solarium. To salon kosmetyczny, w którym możemy skorzystać z profesjonalnych porad dietetyka (pomiar antropometryczny ciała, dieta przez internet, indywidualne plany żywieniowe, ocena nawyków żywieniowych, analiza sposobu odżywiania).


PWSZ w Sanoku czeka na maturzystów!

Stoisz przed trudnym wyborem kierunku studiów? Zastanawiasz się, gdzie mógłbyś je podjąć? Warto rozważyć ofertę PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Z roku na rok staje się ona bowiem coraz ciekawsza.

Od początku istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, kierunki kształcenia dostosowywane są do zapotrzebowania lokalnego i regionalnego rynku pracy. W roku akademickim 2018/2019 będzie tu można studiować:

 • pielęgniarstwo,
 • ratownictwo medyczne,
 • ekonomię,
 • pedagogikę,
 • pracę socjalną,
 • nowe media, reklamę, kulturę współczesną,
 • edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej,
 • mechanikę i budowę maszyn,
 • gospodarkę w ekosystemach rolnych i leśnych,
 • gospodarkę zasobami na obszarach wiejskich.

Ponadto w PWSZ w Sanoku realizowane są także studia magisterskie na kierunkach takich jak:

 •  praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania,
 •  pielęgniarstwo,
 •  gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych,

Szczególnie warto podkreślić fakt ścisłej współpracy w procesie kształcenia z potencjalnymi pracodawcami – zakładami pracy, w których realizowane są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe. To sprawia, że absolwenci PWSZ w Sanoku są dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy i realizacji kariery zawodowej. Uczelnia monitoruje ich losy i niejednokrotnie pośredniczy w kontaktach z potencjalnymi pracodawcami.

Ponadto, idąc na rękę osobom, które zmuszone są łączyć pracę zawodową ze studiami, uruchomione zostały studia w systemie 26+ polegające na dostosowaniu grafików zajęć do osób pracujących dzięki czemu maja one szansę studiować na studiach stacjonarnych (bezpłatnie!) i uczęszczać na zajęcia po pracy.

W PWSZ stawia się na rozwój uczelnianej kadry naukowo-dydaktycznej. Przybywa miejscowych doktorów oraz doktorów habilitowanych, wzrasta liczba samodzielnych nauczycieli akademickich. Jednocześnie liczba studentów pozwala na to, by w procesie kształcenia móc zachować indywidualne podejście do każdego z nich.

Studiujący w Sanoku mają bardzo duże możliwości wyjazdów stypendialnych w ramach programu Erasmus+, obecnie wymiana dotyczy szkół wyższych aż w piętnastu krajach i firmach w całej Europie. Ponadto biorą oni udział w projektach unijnych – jest to na przykład cieszący się dużym powodzeniem program płatnych praktyk czy kursy doskonalące. W tej chwili w PWSZ realizowane są trzy duże projekty unijne na łączną kwotę ok. 7 mln złotych!

Poważnym atutem studiów w Sanoku jest z pewnością rozbudowany system pomocy materialnej dla studentów. Przyznawane są stypendia:

 • socjalne,
 • socjalne z dodatkiem mieszkaniowym,
 • rektora,
 • dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością
 • zapomogi losowe.

Warto wspomnieć, że wciąż podnosi się jakość bazy dydaktycznej. Obecnie PWSZ posiada sześć wyremontowanych i zmodernizowanych budynków instytutowych, nowoczesne i świetnie wyposażone pracownie dydaktyczne i laboratoria, a także Centrum Sportowo-

Dydaktyczne z aulą widowiskową, halą sportową, siłownią i salą fitness. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa kompleksu Centrum Symulacji Medycznej.
Ogromnym atutem uczelni jest ponadto jej położenie i walory krajobrazowe otoczenia. Mamy tu mnóstwo zieleni oraz zadbany i zadrzewiony campus z parkingiem.

Uczelnia jest przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami – ich sprawami zajmuje się specjalnie w tym celu powołany pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.
Poza tym istnieją liczne koła naukowe i koła zainteresowań, funkcjonuje Samorząd Studencki, wychodzi studenckie czasopismo „Ob. Sesja”, organizowane są otrzęsiny, juwenalia, Drzwi Otwarte niezwykle prężnie działa Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego i Akademia Małego Żaka…

Studia w Sanoku mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdź nas na www.pwsz-sanok.edu.pl, bo tę ofertę warto rozważyć!