Co to jest i jak działa Nintendo Switch?

17 marca 2021

Nintendo Switch to kultowa konsola do gier, która podbiła serca użytkowników na całym świecie.

Konsola Nintendo Switch

Nintendo Switch to niewielkich rozmiarów konsola gamingowa, która przypomina nieco grubszy tablet z dotykowym wyświetlaczem LCD. Konsola ma jedynie 6 cali przekątnej, dzięki czemu świetnie sprawa się w podroży oraz jako urządzenie mobilne. Konsola posiada regulację głośności, gniazdo na słuchawki oraz slot na karty z popularnymi grami. Za wydajną i szybką pracę konsoli odpowiada procesor CPU-GPU NVIDIA Tegra, który łączy jednostkę obliczeniową z graficzną, zapewniając wirtualną rozrywkę na najwyższym poziomie.

Jak działa Nintendo Switch?

Konsola Nintendo pozwala na odtwarzanie gier z kart, które umieszcza się w specjalnym porcie oraz gier dostępnych w platformie gamingowej Nintendo. Użytkownik może wybierać spośród popularnych przygodówek, platformówek, łamigłówek logicznych oraz bardziej skomplikowanych fabularnie gier z elementami horroru lub zagadki kryminalnej. Interfejs urządzenia jest wyjątkowo przejrzysty i czytelny, dzięki czemu używanie konsoli nie wymaga specjalnych umiejętności technologicznych. Po uruchomieniu urządzenia użytkownik zyskuje dostęp do menu w formie kafli z nazwami wgranych gier oraz ikon cyfrowego sklepu i newsów Nintendo.

Kierowanie postaciami oraz poruszanie po świecie wirtualnych gier ułatwiają kontrolery Joy-Con, które za pomocą licznych inteligentnych sensorów oraz generującemu wibracje o różnym stopniu intensywności systemowi HD Rumble, doskonale imitują odczucia adekwatne do fabuły gry, jak na przykład skakanie lub wrażenie ciągnięcia. Za długa i wydajną pracę konsoli odpowiada bateria litowo-jonowa, która pozwala aż na 360 minut nieprzerwanej rozrywki. Niewielkie gabaryty oraz niska waga sprawiają, że konsola świetnie nadaje się do noszenia w plecaku lub w torbie i może być zawsze pod ręką na wypadek nudy.

Ile kosztuje konsola Nintendo Switch?

Na cenę konsoli Nintendo Switch wpływa szereg czynników, takich jak wersja urządzenia oraz parametry i dodatkowe funkcje. Najprostsze modele przeznaczone dla dzieci kosztują już kilkaset złotych i zapewniają dostęp niewymagających gier oraz łamigłówek logicznych. Konsole dla bardziej wymagających graczy pozwalających na grę w zaawansowane graficznie gry, posiadają znacznie lepszy procesor oraz możliwość graficzne, co również wpływa na cenę urządzenia. Standardowa konsola Nintendo kosztuje około 1500 zł. Model typu lite to wydatek poniżej tysiąca złotych.

 

Artykuł sponsorowany