Będzie 2. Przemyska Rewolucja Literacka!

Większość Polaków nie czyta wcale. Badania stanu czytelnictwa w Polsce - przeprowadzane przez Bibliotekę Narodową - pokazują, że ponad 63% z nas w ciągu roku nie przeczytało żadnej książki. Z tym wynikiem wypadamy nie najlepiej na tle innych europejskich krajów, gdzie poziom czytelnictwa przekracza 50%. Śmiało można stwierdzić, że czytanie w Polsce zarezerwowane jest dla nielicznych.

Co możemy z tym zrobić? Sama edukacja w szkołach nie wystarcza, tam w większości przed książką ucieka się - jak przed złem koniecznym. Dlatego tak ważne są działania promujące czytelnictwo organizowane przez niezależne ośrodki – biblioteki, centra kultury, księgarnie. Ale z tym też trzeba postępować ostrożnie. Młodych, potencjalnych czytelników łatwo zanudzić „odgrzewanymi kotletami”, tych trochę starszych już mało co jest w stanie zaskoczyć. Liczy się pomysł i forma podania. Liczy się więc czytanie i to, co może do tego zachęcić, co może temu towarzyszyć. Ważne jest pokazanie, jak wiele z literatury czerpiemy i jak przeplata się ona na różnych płaszczyznach naszego życia.

Pamiętamy jak rok temu z przemyskiej fontanny zniknął niedźwiadek. Wywołało to nie lada poruszenie wśród mieszkańców, informacja nawet ukazała się w lokalnych mediach. Tak rozpoczęła się 1. Przemyska Rewolucja Literacka zorganizowana przez małą, niezależną księgarnię Kontrabanda Literacka. Projekt był na tyle ciekawy i nowatorski, że został bardzo wysoko oceniony i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak się okazało, w tym roku pomysł również spodobał się w MKiDN i czeka nas 2. Przemyska Rewolucja Literacka. W połowie czerwca spotkamy się m.in z Robertem Małeckim, Łukaszem Orbitowskim, zobaczymy widowisko z udziałem grupy sztukmistrzów i posłuchamy legendarnego już zespołu nowofalowego 1984.

Program 2. Przemyskiej Rewolucji Literackiej

14 czerwca – Plastyka i Literatura "Książka to okno na świat"
od 10:00 do 16:00 - warsztaty z filcu – tworzenie ilustracji, warsztaty technikami plastycznymi - szkic, farby, pastele
od 12:00 do 14:00 - warsztaty z rysowania komiksu, warsztaty czytelnicze z tworzeniem ilustracji do czytanej bajki
17:00 - spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

15.06.2019 – Teatr i Literatura "Cóż czytasz mości książę? - Słowa, słowa, słowa ..."
od 10:00 do 14:00 warsztaty teatralne
od 10:00 do 15:00 - warsztaty czytelnicze z tworzeniem ilustracji
16:00 - spektakl teatralny
17:00 - warsztaty i spotkanie autorskie z Urszulą Palusińską
20:00 - widowisko z udziałem grupy sztukmistrzów

16 czerwca - Muzyka i Literatura "Bunt nie przemija, bunt się ustatecznia"
od 10:00 do 14:00 - warsztaty z sitodruku
od 11:00 do 14:00 - warsztaty muzyczne dla dzieci "historyjki pisane dźwiękiem"
13:00 - widowisko - czytanie poezji buntowniczej
16:00 - warsztaty z pisania tekstów
18:00 - spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
godz. 20:00 koncert zespołu 1984 (Rynek)

Warsztaty i spotkania autorskie będą odbywać się w księgarni Kontrabanda Literacka przy ulicy Asnyka 6. 

Wszystkie warsztaty, spotkania i koncerty odbywające się w ramach festiwalu są bezpłatne.

 


Deszcz odpuścił, była zabawa i nauka - za nami JUP!leuszowy X Dzień Nauki PWSW

23 maja Park Lubomirskich, w którym swoją siedzibę ma Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska, zamienił się w kolorowe i tętniące życiem miejsce przyjazne mieszkańcom -  odbyła się tam 10. edycja Dnia Nauki w PWSW. 

Jak co roku organizatorzy postarali się, żeby wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji dla małych i dużych uczestników, przez co przybrało ono ponownie sympatycznego charakteru rodzinnego pikniku. Byli więc sami studenci i uczniowie, ale także i przedszkolacy, i służby mundurowe, i lokalni politycy oraz całe rodziny. Prezydent Wojciech Bakun przybył na miejsce kolorową i rozśpiewaną ciuchcią.

Po uroczystym przecięciu wstęgi na scenie wystąpił chór akademicki i rozpoczęły się pokazy tańca przemyskich szkół. Deszcze postanowił na chwilę odpuścić i wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych mieszkańców miasta.

W trakcie pikniku uczestnicy mieli okazję zobaczyć między innymi pokaz służb mundurowych, ratownictwa medycznego, przepłynąć się kajakiem po stawie bakończyckim, a także zapoznać się z ofertą nowo otwartych kierunków studiów na PWSW. 

Szczególnie chętnie odwiedzane było stoisko Instytutu Nauk Technicznych, na którym odbywały się pokazy robotów. Była też szansa, by spróbować swoich sił w quizach o Polsce i świecie. Najmłodsi mogli przejechać się kucykami i kolejką miejską. Jedną z nowości był projekt „Uczelnia Zdrowia”, gdzie można było zapoznać się z tematyką profilaktyki zdrowotnej i wykonać podstawowe badania.  

zb


Weekendowe rządy studentów w mieście

Przemyskie Juwenalia 2019 za nami. Trwające przed dwa dni święto studentów zakończyło się sobotnim koncertem. 

W piątek 17 maja w Urzędzie Miasta Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun przekazał żakom symboliczne klucze do miasta. Studenci, którzy chcieli mieć pewność, że Prezydent faktycznie zostawi Przemyśl w ich rękach, wręczyli W. Bakunowi „Delegację urlopową”, obowiązującą do chwili zakończenia tegorocznych Juwenaliów. 

 W wydarzeniu uczestniczył też sam Wojak Szwejk, który po krótkim, ale wnikliwym egzaminie nadał W. Bakunowi zaszczytny tytuł „wicepierdoły na terenie Cesarstwa i Królestwa Galicji oraz Twierdzy Przemyśl”.

 

Pierwszy dzień Juwenaliów zwieńczony był zabawą w Klubie Bowlingowym Japa.

Część koncertowa rozpoczęła się w sobotę o godzinie 14.00. Odbyły się pokazy grup tanecznych, a podczas trwającego pikniku organizowana była zbiórka na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

Uczestnicy bawili się do północy przy dźwiękach muzyki, zagrali m.in. Mario Bischin, GESEK, Ostry z zespołem Bezimienni.
Na przemyskim Rynku zgromadziło się wiele mieszkańców, młodszych i starszych, którym w świętowaniu nie przeszkodził nawet padający deszcz.

zb

Zdjęcia: zb, www.przemysl.pl 


"Niesamowity Dzień Dziecka" przed nami

Zbliża się najbardziej wyczekiwany przez najmłodszych dzień w roku – 1 czerwca.

Na stadionie miejskim przy ulicy Sanockiej odbędzie się „Niesamowity Dzień Dziecka” organizowany przez Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl.

O godzinie 8:00 ruszy bieg „Kilometry dobra”, który zainauguruje imprezę. Po nim na wszystkich uczestników czekać będą m.in. trening pokazowy drużyny Przemyśl Bears, przejazdy off-road, pokaz służb mundurowych i pogotowia ratunkowego. Zostaną również otworzone strefy sportu oraz dla najmłodszych odbędzie się też turniej piłki nożnej skrzatów (rocznik 2012). Wielką gratką z pewnością okaże się IGA – internetowa gra miejska. Przez cały dzień będzie można skorzystać z wyciągu krzesełkowego, darmowych dmuchawców oraz wodnego placu zabaw.

O godzinie 15:00 do Przemyśla przybędą polskie gwiazdy sportu i telewizji m.in.: Radosław Majdan, Rafał Mroczek, Piotr Świerczewski, Jarosław Jakimowicz oraz Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski. Zasilą oni Reprezentację Artystów Polskich, która rozegra mecz piłki nożnej z Reprezentacją Przemyśla. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny. 

Zdjęcie: Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl


Wyjątkowy jubileusz przemyskiej Szkoły Tańca "A – Z"

Szkoła Tańca "A – Z" zaprasza na Jubileuszowy Koncert z okazji 25-lecia swojego istnienia. To niezwykłe widowisko taneczne odbędzie się 24 maja o godz. 18:00 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

 

Szkoła funkcjonuje od 1994 roku. Jej założycielką jest Aleksandra Sołga, nauczyciel i choreograf tańca, a także doświadczona tancerka oraz instruktor sportowego tańca towarzyskiego. Od wielu lat jej uczniowie odnoszą znaczące sukcesy na krajowych i zagranicznych parkietach. Celem szkoły jest popularyzacja tańca, jego różnych form, a także rozwijanie uzdolnień tanecznych i artystycznych dzieci i młodzieży z powiatu przemyskiego.

W programie jubileuszowego koncertu znajdują się tańce towarzyskie, nowoczesne i karaibskie (salsa, bachata) oraz obrazy taneczne (teatr tańca tzw. caribbean show). Wystąpią pary taneczne Klubu Sportowego Tańca Towarzyskiego "A – Z", laureaci i uczestnicy Mistrzostw Polski IDO' 2019 oraz grupy Hobby – Taneczna Grupa Przedszkolaka „A – Z”, Dziecięcy Zespół Taneczny "A – Z". Swoje układy taneczne zaprezentują także młodzieżowe grupy dancehall’u i salsy oraz grupy dorosłych („39,5” i Salsa Lady Group).

Wstęp wolny.

Zdjęcia: Szkoła Tańca "A – Z"

 


Czwartek pełen atrakcji podczas X Dnia Nauki PWSW

23 maja odbędzie się jubileuszowy X Dzień Nauki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej.

Impreza ma charakter pikniku naukowego, podczas którego dzieci i młodzież z podkarpackich szkół oraz mieszkańcy Przemyśla mają możliwość wzięcia udziału w wielu różnych atrakcjach: warsztatach, eksperymentach naukowych, quizach, pokazach oraz konkursach.

Tegoroczna edycja potrwa od godziny 9.00 do 14.00 na terenie Parku Lubomirskich na Bakończycach. Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję podziwiać występy taneczne m.in. pokaz tańca towarzyskiego oraz zumby, a także wziąć udział w prezentacji działań służb mundurowych. Odbędą się również pokazy robotów, co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników mechatroniki. Dla najmłodszych czekać będą liczne gry i zabawy w specjalnie otworzonej strefie zabaw.
Dzień Nauki będzie też szansą, by wspomóc krwiodawstwo – do godziny 12.00 dostępny będzie mobilny punkt poboru krwi. Wieczorem w Klubie Studenckim Japa Bowling Club rozegrane zostaną zawody pomiędzy przemyskimi mistrzami bowlingu.

Jednym z patronów medialnych X Dnia Nauki PWSW jest Portal Przemyski.

PROGRAM ROZRYWKOWY
Scena

  • 09:30 – Uroczyste otwarcie X Dnia Nauki przez JM Rektora z udziałem Patronów Honorowych
  • 10:00 – Występ Chóru Akademickiego
  • 10:15 – Występ Zespołu Tanecznego ,,GOLDEN DANCE” oraz utwór ,, Footloose” – w wykonaniu Eweliny Kasperskiej, PWSW
  • 10:20 – Pokazy tańca towarzyskiego Zespołu Tanecznego ,,GOLDEN DANCE”
  • 11:00 - 11:15 – Pokaz Zumby w wykonaniu Katarzyny Kubickiej
  • 11:30 – Pokaz działania służb mundurowych (teren zielony obok strefy mundurowej)
  • 12:00 – Finał i wręczenie nagród w V Międzynarodowym Konkursie Fotografii i Projektowania Graficznego
  • 12:20 – Wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym przez Instytut Historii ,,Porozmawiajmy o Przemyślu”
  • 12:40 – Konkurs w języku angielskim “British Monarchy the past  and the present”
  • 13:15 – Pokaz tańca brzucha w wykonaniu Korneli Jaworskiej-Tomczyk
  • 13:30 – Pokaz Lejdis Fitnes Klub
  • 14:00 – ZAKOŃCZENIE

IMPREZY TOWARZYSZĄCE W GODZ: 9:00 - 14:00

Jubileuszowa STREFA NAUKOWA

- prezentacje kierunków PWSW
10:30 konkurs historyczny ,,Porozmawiajmy o Przemyślu”
10:30 Inscenizacja zjawiska ulegania – scenka Czy rodzicom wolno bić dzieci? (stoisko Instytutu Socjologii)
-pokazy robotów (stoisko Instytutu Nauk Technicznych - Mechatronika)

-warsztaty rysunkowe (stoisko Architektury Wnętrz)
-quiz wiedzy o Polsce (stoisko Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Politologii)
-quiz wiedzy o Świecie (stoisko Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Politologii)
-gra dydaktyczna Zagospodaruj Zielone Podkarpacie (stoisko Instytutu Stosunków Międzynarodowych
i Politologii)
-konkurs sprawnościowy jazdy gokartem (parking stacji diagnostycznej PWSW)
-zawody logistyczne w formowaniu jednostek ładunkowych (stoiska Instytutu Nauk Technicznych – Inżynieria Transportu i Logistyki)
-konkurs o tytuł Trucker-a czyli jak zabezpieczyć ładunek (stoiska Instytutu Nauk Technicznych – Inżynieria Transportu i Logistyki)
-tajemnice mechanika – czyli będzie pan zadowolony (parking stacji diagnostycznej PWSW)
-zabawa „czy Mercedes-Benz W124 jesz z gumy? (parking stacji diagnostycznej PWSW)

Jubileuszowa STREFA MUNDUROWA

11:30 - 12:00 pokaz działania służb mundurowych
-pokaz sprzętu służb mundurowych (Policja wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji, Straż Pożarna, Straż Miejska, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, Straż Ochrony Kolei)
-prezentacja pojazdów przeznaczenia specjalnego
-DIORAMA Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.
-eksponaty ze zbiorów ,,Muzeum Ratownictwa - Fillia Przemyśl” - karetka pogotowia, wóz strażacki
-strzelnica pneumatyczna (Powiatowy Zarząd Ligii Obrony Kraju)

Jubileuszowa STREFA ZDROWIA I URODY

9:00 - 12:00 Krwiobus (mobilny punkt poboru krwi)
-prezentacja nowo otwartego kierunku - PIELĘGNIARSTWO
-prezentacje firm medycznych
-badania profilaktyczne
-pokaz ratownictwa medycznego (Polski Czerwony Krzyż)
-zdrowe żywienie (Bezpieczeństwo i Produkcja Żywności)

Jubileuszowa STREFA SPORTOWA

11:45 – 13:00 Kajakiem po stawie bakończyckim
-biegi przełajowe 12:00-13:00 (zapisy w dniu imprezy, od godziny 9:00 - przy stoisku KU AZS PWSW Przemyśl)
-zawody bowlingowe (przy stoisku Klubu Studenckiego Japa Bowling Klub – zapisy przy stoisku klubu, dla młodzieży w wieku powyżej 16 roku życia)

Jubileuszowa STREFA ZABAWY

-„dmuchańce” dla najmłodszych
-przejażdżki kucykami
-lody, gofry, wata cukrowa, popcorn
-przejażdżka przemyską kolejka turystyczna
-prezentacja strojów historycznych i ludowych

BEZPŁATNA GROCHÓWKA I GRILLOWANA KIEŁBASA DLA UCZESTNIKÓW


Noc Muzeów

Mimo nie najlepszej pogody w sobotnią „Noc Muzeów” (18 maja 2019) muzea przemyskie odwiedziły tłumy zwiedzających, płacąc za bilety wstępu po symbolicznej złotówce.  W głównym gmachu Muzeum ogromnym zainteresowaniem cieszyły się militaria, a w szczególności najnowsza (otwarta w kwietniu) tymczasowa wystawa: „Zapomniana wojna polsko-ukraińska 1918-1919”.

 Pod dużym wrażeniem tej wystawy była m.in. Agnieszka Morzywołek, która przyjechała aż z Dębicy:

Wystawa jest bardzo poruszająca. Właściwie nie są to tematy poruszane w ogóle na zajęciach w szkole. Dlatego fajnie jest zobaczyć historię i zobaczyć twarze tych bohaterów. Bardzo fajnie, że można też swoją wiedzę poszerzyć w tym temacie

Czternastoletni Kacper Malicki , uczeń 8 klasy w SP nr 11 w Przemyślu, tak skomentował oglądane przez niego karabiny, eksponowane przez żołnierzy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich:  „Jestem harcerzem. I gdyby doszło do jakiegoś konfliktu, to z takim karabinem bym poszedł na front, by obronić Polskę i Przemyśl”.

Wzruszona najnowszą wystawą była też Ewa Kalinowska z Przemyśla:

Dla nas. Dla mieszkańców Przemyśla ta wystawa ma ogromne znaczenie, ponieważ walki rozgrywały się na naszych ziemiach przemyskich. Braliśmy też udział w walce o Lwów i mamy tutaj swoich bohaterów, o których powinniśmy pamiętać.

Tłumnie odwiedzano też m.in. takie stałe wystawy jak „Przemyscy Żydzi”, „Twierdza Przemyśl”, czy losy Przemyśla w II Wojnie Światowej. MNZP zadbało także o najmłodszych odwiedzających, oferując im możliwość malowania i lepienia figurek z plasteliny.

Według szacunku dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Jana Jarosza, gmach główny i dwie filie (Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Kamienicę Mieszczańską) odwiedziło w godzinach 19:00 – 24:00 około 3 tysiące osób.

Tekst,zdjęcia - JB 


Pisarki o swoich początkach

14 kwietnia w Czytelni Głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie dwóch pisarek -Anny Kasiuk i Magdy Skubisz.
Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się o początkach przygód ze światem literackim obu autorek, skąd czerpią inspiracje do swoich książek i w jaki sposób pracują. Podzieliły się one również swoimi osobistymi historiami, które znalazły odzwierciedlenie w opublikowanych przez nie książkach oraz opowiadały o swoich doświadczeniach debiutantek w świecie literackim.

Swoją historię opowiedziała Magda Skubisz. Po ukazaniu się jej pierwszej książki „LO Story”, której akcja rozgrywa się w jednej z przemyskich szkół, spotkała się z ogromną krytyką nie tylko ze strony środowiska nauczycieli. Zarzucano jej również, iż zapłacono jej za napisanie książki szkalującej jej byłą szkołę. M. Skubisz opowiadała także o swoich doświadczeniach muzyka do wynajęcia. Pisarka jest bowiem także wokalistka bluesową, która ze swoim zespołem ,,chałturzyła” na zamkniętych imprezach dla szemranych VIP-ów. Tam pisarka była świadkiem dostarczania na takie imprezy prostytutek, które prawdopodobnie były zmuszane przemocą do usług seksualnych przez sutenerów.

Anna Kasiuk traktowała swoją pierwszą książkę „Piąte – nie zabijaj” jak terapię. Kiedy uznała, że nie jest zbyt dobra, zdecydowała się wycofać ją z rynku, co wymagało interwencji i pomocy wynajętego przez nią adwokata. Książkę z taką samą historią autorka wydała kilka lat później pod nowym tytułem.

Na sali zgromadziło się wiele osób, w tym młodzież z przemyskich szkół. Pisarki prowadziły swobodną rozmowę między sobą i bardzo łatwo nawiązały kontakt ze słuchaczami, którzy skorzystali z szansy zadawania im pytań. Przygotowały też niespodziankę w postaci czytania fragmentów swoich książek przez Julię, córkę Anny Kasiuk. Po zakończonym spotkaniu zebrani mogli zakupić książki oraz dostać autografy od pisarek.

Spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, prowadził je redaktor Hubert Lewkowicz - dziennikarz „Ekspresu Jarosławskiego”.

zb

 


Kapele podwórkowe znowu zagrały w Przemyślu. Co dalej z imprezą?

W niedzielę odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego, powszechnie kojarzona jako przemyski festiwal kapel podwórkowych. Muzycy tradycyjnie zagrali na ulicach miasta i na koncercie finałowym w Centrum Kulturalnym.

Konkurs wykonawców wygrała kapela Paka Sędzisza z Sędziszowa Małopolskiego, która otrzymała I-szą nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych. Druga nagroda przypadła Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej, a dwie równorzędne trzecie nagrody zgarnęły Beka z Przeworska i Szczebrzeszyńska Kapela Podwórkowa. Wyróżniono też 5 innych zespołów: Tojko z Dynowa, Czarny Salceson z Krasnegostawu, Andrychowską Kapelę Wujka Jaśka, Mielecką Kapelę Podwórkową i Ciamto z Rzeszowa.

Koncert finałowy przebiegał w świetnej, radosnej atmosferze. Imprezę prowadził niepodrabialny Jan Miszczak, przez scenę przewijali się, oprócz muzyków, członkowie jury, w tym Marek Pyś, wiceprezydent Przemyśla Bogusław Świeży i oczywiście dyrektor CK Janusz Czarski. Co najważniejsze, sala była po brzegi wypełniona publicznością, która żywiołowo reagowała, zwłaszcza podczas występu Paki Sędzisza.

https://www.youtube.com/watch?v=c4JmRouuqZE

Impreza, co pokazała frekwencja na koncercie finałowym, cieszy się sympatią przemyślan. Jednak w wystąpieniu jury i dyrektora Czarskiego pojawiły się niepokojące tony, z których wynikało, że impreza może być w przyszłości zagrożona. Co prawda Bogusław Świeży obiecał, że w przyszłym roku koncerty odbędą się na scenie w Rynku, a dyrektor Czarski przekonywał, że impreza jest potrzebna, to faktem jest, że kapele podwórkowe są zanikającym zjawiskiem.

Jury w swoim werdykcie chwaliło wysoki poziom wykonawczy i równocześnie wyrażało nadzieje, że festiwal będzie kontynuowany. Zachęcano kapele,by włączały do swoich składów młodzież, bo folklor miejski jest coraz rzadszym zjawiskiem. Nadzieją może napawać fakt, że moda na folklor ulicy zaczyna odradzać się w Warszawie i niewykluczone, że obejmie resztę kraju.

Przemyski Festiwal Folkloru Miejskiego jest najbardziej rozpoznawalną przemyską imprezą obok Bike Town Przemyśl.


Złoto i srebro przemyskich karateków

11 maja w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Wzięło w nim udział 350 przedstawicieli klubów kyokushin z kilku krajów: Polski, Rumunii, Niemiec oraz Czech. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai.

Przemyśl reprezentowali zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin: Katarzyna Pisarska, Aleksandra Pisarska (uczennice SP nr 15), Michał Lisowski (uczeń SP nr 4) oraz Michał Igielski (uczeń I LO w Przemyślu).

Katarzynie i Aleksandrze po trudnych walkach udało się zająć odpowiednio 4. i 8. miejsce. Michał Igierski zdecydowanie wygrał ćwierćfinał i półfinał, ale z powodu odniesionej kontuzji, która uniemożliwiła mu udział w rozgrywce finałowej, ostatecznie zdobył srebro w kategorii junior poniżej 65 kg. Michał Lisowski pokonał swoich rywali we wszystkich starciach, tym samym stając na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem (kategoria junior młodszy powyżej 60 kg).

W przygotowaniach do turnieju nasi reprezentanci trenowali pod okiem sensei Jerzego i Ryszarda Makarów z rodzimego klubu.

Gratulujemy!

 

Zdjęcie: Klub Karate Kyokushin