Sprzeciw wobec dewastacji lasów. Młodzi ludzie walczą z gigantem.

Lasy Państwowe chętnie przedstawiają siebie jako społecznie zaangażowanego pracodawcę w ubogich rejonach podgórskich. Jednak prawdziwą przyczyną wojny z ekologami mogą być-doskonałe jak na podkarpackie warunki- zarobki kadry kierowniczej Lasów Państwowych.


Wszystko o karcie EKUZ

Zagraniczne wyjazdy zawsze wiążą się z mniejszym lub większym ryzykiem. W końcu choroby zdarzają się w najmniej odpowiednich sytuacjach. Warto więc przed wyruszeniem w podróż zadbać o ochronę zdrowia i wyrobić kartę EKUZ. W tym tekście opowiemy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.


Coraz więcej wiadomo w sprawie klasztornej furty.

Pogłoski o usuwaniu zieleni na Krasińskiego idą w parze z coraz większą społeczną krytyką tzw. betonozy czyli zjawiska zabetonowywania przestrzeni publicznej przez władze samorządowe polskich miast.


Nowy szef Związku Ukraińców w Polsce

Skórka zastąpił Piotra Tymę, który obowiązki sprawował przez ostatnie 15 lat. Tyma zapowiadał już dwa lata temu, że nie będzie ubiegał się o fotel prezesa.


Stary most kolejowy zostaje? Sprzeczne wypowiedzi dygnitarzy

Wg autorki komentarza „zanim został rozpisany konkurs (przetarg na projekt i wykonawstwo nowego mostu) została wydana decyzja konserwatora o wyburzeniu mostu… Sprawdziliśmy więc u źródła i zapytaliśmy panią konserwator wprost.