Coraz więcej wiadomo w sprawie klasztornej furty.

Pogłoski o usuwaniu zieleni na Krasińskiego idą w parze z coraz większą społeczną krytyką tzw. betonozy czyli zjawiska zabetonowywania przestrzeni publicznej przez władze samorządowe polskich miast.


Nowy szef Związku Ukraińców w Polsce

Skórka zastąpił Piotra Tymę, który obowiązki sprawował przez ostatnie 15 lat. Tyma zapowiadał już dwa lata temu, że nie będzie ubiegał się o fotel prezesa.


Stary most kolejowy zostaje? Sprzeczne wypowiedzi dygnitarzy

Wg autorki komentarza „zanim został rozpisany konkurs (przetarg na projekt i wykonawstwo nowego mostu) została wydana decyzja konserwatora o wyburzeniu mostu… Sprawdziliśmy więc u źródła i zapytaliśmy panią konserwator wprost. 


Wschodnioeuropejska z nazwy, zachodnia w stylu. Nowe kierunki na PWSW.

Inżynierowie nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy po zakończonych studiach. Tak naprawdę większość z przyszłych absolwentów pracuje już w czasie studiów.


Budżet obywatelski do poprawki

Ankieta zawiera blisko 20 szczegółowych pytań. Większość z nich ma charakter zamknięty i wymaga zaznaczenia wybranej odpowiedzi.


Prowadzisz biznes na starówce? Mandaty wkalkuluj w koszty

Jesteśmy zmuszeni podejmować ryzyko i liczyć się z dodatkowymi kosztami prowadzenia działalności na starym mieście- mówią przedsiębiorcy z branży gastro.


Mieliśmy różne zdania, ale nie było wyzwisk. Rozmowa z T. Kulawikiem

Dług będzie spłacony, ale okupiony wyrzeczeniami i przerzucony na mieszkańców przez podwyżki opłat komunalnych. Rozmowa z radnych Tomaszem Kulawikiem.