„Piłkarskie wtorki” – rozpoczęte! [ZDJĘCIA]

 

Po raz dziewiąty z kolei odbyła się 9 lipca w Przemyślu inauguracja wakacyjnych „Piłkarskich wtorków”.  Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych chłopców oraz w kategorii dziewcząt. W corocznej edycji tego największego na Podkarpaciu wakacyjnego turnieju bierze udział około 10 tysięcy młodych entuzjastów piłki nożnej. Uczestniczą zarówno zespoły klubów piłkarskich, jak i liczne drużyny „podwórkowe” o niezwykłych nieraz nazwach, skompletowane dla udziału w tych zawodach. Mecze rozgrywane są w Przemyślu (na „Orliku” przy stadionie „Juwenia”), jak również w Jarosławiu i Przeworsku. Finały oczywiście w Przemyślu. W tym roku gościnnie wystąpią również drużyny z Rzeszowa, Jasła, oraz jak co roku zespół ze szkoły sportowej w Mościskach na Ukrainie.

W 2011 roku wpadłem na pomysł zorganizowania piłkarskiego turnieju dla dzieci i młodzieży. Idea była jedna: wyciągnąć te dzieciaki z bram, z podwórek, zza biurek i komputerów. Niech grają, niech rozwijają swoją sprawność  fizyczną – mówi inicjator i jeden z organizatorów „Piłkarskich wtorków”, poseł Marek Rząsa. –Cieszę się, że są jeszcze sponsorzy, którzy finansują takie rzeczy – dodaje poseł i społecznik w jednej osobie.

Drużyna „Polonii” Przemyśl nie kryje apetytu na zwycięski puchar w kategorii młodszych chłopców:

Już trzeci raz uczestniczymy w „piłkarskich wtorkach”. Raz nam się udało wygrać, raz zająć drugie miejsce. W tym roku już idziemy po zwycięstwo, znaczy - mamy nadzieję. Jak na razie dobrze nam idzie – zwierza się 15-letni Kacper Śmigielski z „Polonii” Przemyśl.

Dodajmy tu, że głównymi sponsorami tegorocznego turnieju są firmy:  PGNiG, Hensfort, Frachtpol i Eurobus. 


Wielki finał Piłkarskich Wtorków na przemyskim Orliku

W ostatni wakacyjny wtorek na Orliku przy ul. Dworskiego w Przemyślu rozegrano finały największego wakacyjnego turnieju dla dzieci i młodzieży w regionie.

Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja wśród widzów, każdy bowiem chciał zobaczyć jakie zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. Kto wzniesie do góry w geście triumfu mistrzowski puchar, a kto będzie musiał przyjąć najcięższe dla sportowca czwarte miejsce.
Mecze były zacięte, kibice nie mogli narzekać na brak koronkowych akcji i pięknych bramek. Choć to ostatnia odsłona Piłkarskich Wtorków w tym roku, to powiedzieć trzeba „Chwała zwycięzcom, chwała zwyciężonym, a na rewanż przyjdzie czas już za rok”.

PIŁKARSKIE WTORKI FINAŁY
Rocznik 2005
Mecz o III miejsce Orlik 2008 – Młode Wilki 0:6, bramki: Dawid Adamski 2, Wiktor Hatalski 2, Radosław Kołodziej 2
Finał Orlik Hensfort – Orlik Bircza 2:8, bramki: Oliwier Górka 2 – Kamil Beńko 6, Szymon Napora, Kacper Pisz

Rocznik 2003
Mecz o III miejsce Biało-Czerwoni Kaszyce – Pinky Team – obustronny walkower
Finał Orlik Bircza – Piłkarskie Świry 5:3, bramki: Kacper Niebieszczański 2, Michał Stadnik 2, Krystian Napora – Kacper śmigielski, Krystian Potocki, Hubert Błachuciak
Dziewczęta
Finał Biało-Czerwoni Kaszyce – Tartak Fredropol 1:2, bramki: Wiktoria Styś – Justyna Sas2

Rocznik 1999
Mecz o III miejsce Rewolwerowcy – Wesoła Zadąbrowie 0:3 (walkower)
Finał SMS Mościska – Szato de Naturat 8:2, bramki: Taras Iwanoczko 4, Darek Jot 2, Kraszyński, Matys – Kacper Stadnik, Krystian Sebastianka

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Maciej Czyż (Szato de Naturat)
Najlepszy zawodnik: Taras Iwanoczko (SMS Mościska)

Patron Honorowy: Marek Rząsa Poseł na Sejm RP
Sponsor Generalny: PGNiG oddział w Sanoku
Sponsorzy: Hensfort, Fracht FWO Polska, Eurobus, MPEC Przemyśl, PGM


Finał V Edycji Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej w Piłkę Nożną [Galeria zdjęć]

25 sierpnia zakończyła się V Edycja Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej w Piłkę Nożną. W rozgrywkach, które miały miejsce w sierpniu udział wzięło ponad 200 zawodników.

W kategorii wiekowej 2005 i młodsi zwyciężyli Partyzanci Przemyśl. Na drugim miejscu uplasował się UKS Orlik Przemyśl 2006, natomiast miejsce trzecie zajął Czuwaj Wiaro Przemyśl 2006.
Nagrody indywidualne:
Brajan Sromek - Najlepszy Zawodnik Turnieju ( UKS Orlik Przemyśl 2006)
Paweł Palko - Najlepszy Bramkarz Turnieju ( UKS Orlik Przemyśl 2006)
Norbert Barczak - Najlepszy Strzelec Turnieju ( Partyzanci Przemyśl)

W kategorii wiekowej 2003 i młodsi najlepsi okazali się zawodnicy FC Kmiecie zdobywając komplet punktów. Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się UKS Orlik Przemyśl 2006 i Salos Przemyśl.
Nagrody indywidualne:
Kuba Płoszczyński - Najlepszy Zawodnik Turnieju (Salos Przemyśl)
Hubert Sienkiewicz- Najlepszy Bramkarz Turnieju ( FC Kmiecie)
Jakub Ciołek - Najlepszy Strzelec Turnieju ( FC Kmiecie)

W najstarzej grupie wiekowej - OPEN, najlepszy okazał się zespół Wesołe Pomidory, który wygrał finał po rzutach karnych z Żółwiami Greinplast. Natomiast w meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się zespół FC Kasztany, który pokonał Skład Młodsi 2001 2:0
Nagrody indywidualne :
Najlepszy Strzelec Turnieju- Gracjan Stadnik ( FC Kasztany)
Najlepszy Zawodnik Turnieju - Michał Kamiński (Wesołe Pomidory)
Najlepszy Bramkarz Turnieju -  Marcin Kawecki ( Żółwie Greinplast)

Również w dniu 25 sierpnia, w trudnych warunkach atmosferycznych rozegrano Turniej o Puchar Proboszcza. Spotkały się w nim reprezentacje księży na czele z Księdzem Biskupem Stanisławem Jamrozkiem, samorządowców na czele z z-ca Prezydenta i Radnymi Miasta Przemyśla, a także zwycięzca Ligi Salezjańskiej- Wesołe Pomidory.

Zespoły rywalizowały każdy z każdym, a najlepszym okazały się Wesołe Pomidory. Zwycięzcy turnieju wygrali zarówno z reprezentacją księży 8:2 jak i samorządowców  4:1. Drugie miejsce zdobyli księża, którzy pokonali samorządowców 7-1.

W V Edycji Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej Pod Honorowym Patronatem Biskupa Stanisława Jamrozka oraz Patronatem Marka Kuchcińskiego Marszałka Sejmu RP, Posła na Sejm RP Anny Schmidt Rodziewicz i Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy rozgrano w sumie 40 meczy w trzech kategoriach wiekowych. Sędziami turnieju byli: Wojciech Kamiński, Wiesław Gardecki, Michał Kamiński, Łukasz Palki, Wojciech Duma, Sebastian Olszański, Mariusz Zamirski i Maciej Wolański. Koordynatorem turnieju był Maciej Kamiński.

Impreza sportowa nie odbyłaby się bez wsparcia: PWiK Przemyśl, PGM Przemyśl, Eurobus, MPEC Przemyśl, a także Piotra Pilcha Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, zastępców Prezydenta Miasta Przemyśla Janusza Hamryszczaka i Grzegorza Haydera oraz radnych Miasta Przemyśla: Roberta Bala, Stanisława Surmy, Małgorzaty Gazdowicz, Tomasza Kuźmieka, Daniela Dryniaka, Macieja Kamińskiego i Przewodniczącego Zarządu Osiedla Salezjańskiego Janusza Łukasiewicza.

no images were found


Piłkarskie Wtorki na półmetku

Za nami pierwsza połowa wakacji, również największy w regionie turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży „Piłkarskie Wtorki” znalazł się na półmetku.
Dziesiątki spotkań, setki strzelonych bramek, odniesionych triumfów, cennych remisów, czy pouczających porażek. Mimo zmiennego szczęścia nikt się nie poddaje, nikt nie zniechęca, w myśl zasady „dopóki piłka w grze”. O tym kto triumfuje w fazie grupowej, kto będzie faworytem finałów, zdecydują najbliższe tygodnie.

Sponsorzy: PGNiG oddział w Sanoku, Hensfort, Fracht FWO Polska, Eurobus, MPEC Przemyśl, PGM Przemyśl.
Patronat honorowy: Marek Rząsa, Poseł na Sejm RP

WYNIKI GIER Z 31 LIPCA:

Gr. 2003 A
Pinky Team – FC Fica 3:0, bramki: Ł.Starosta, M. Szpilka, E. Kiełbasa
Orlik Biały - FC Fica 3:1 M. Hajduk 2, Ł. Wilowski - M. Woliński
Gr.2003 B
FC Pyry – Piłkarskie Świry 0:3 (vo)
FC Pyry – Buszkolandia 0:3 (vo)
Orlik Czerwony – Juve Przemyśl 1:0, bramka: T. Antonik
Orlik Czerwony – Piłkarskie Świry 0:0


Kolejne starcia w ramach "Piłkarskich Wtorków na Orliku" [zdjęcia]

Kolejny tydzień, kolejny wtorek, kolejna odsłona największego turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży w regionie „Piłkarskie Wtorki na Orliku".

W minionym tygodniu pierwsze na boisko wybiegły piłkarki z Kaszyc i Fredropola. Zacięty mecz obfitował w okazje z obu stron. Wyrównana potyczka znalazła rozstrzygnięcie dopiero w drugiej połowie starcia, gdy zimną krew w polu karnym zachowała Oliwia Bojarska, zamieniając na bramkę piękne dogranie koleżanek z drużyny. Zespół Tartaku Fredropol próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale tego dnia szczęście było po stronie rywalek.

Zacięta rywalizacja towarzyszyła tego dnia także pozostałym spotkaniom, zanotowano aż trzy remisy, a pozostałe spotkania rozstrzygane były zwykle minimalną różnicą goli.
Sponsorzy: PGNiG oddział w Sanoku, Fracht FWO Polska, Eurobus, MPEC Przemyśl, PGM Przemyśl, Hensfort Przemyśl.

Patronat honorowy: Marek Rząsa, Poseł na Sejm RP.

Gr. Dziewcząt
Kaszyce – Tartak Fredropol 1:0, bramka: Oliwia Bojarska

Gr. 2003 A
Orlik Biały – Fica 2:0; bramki: Kacper Wilowski, Tymoteusz Antonik

Gr.2003 B
Buszkolandia – Orlik Czerwony 1:1, bramki: Patryk winiarski – Mateusz Hajduk
Juve Przemyśl – Piłkarskie Świry 1:0, bramka: Oskar Michalik
FC Pyry – Buszkolandia 0:1, bramka: Patryk Błażkowski
Piłkarskie Świry – Orlik Czerwony 1:1, bramki: Kacper śmigielski – Mateusz Hajduk
FC Pyry – Juve Przemyśl 0:3, bramki: Norbert Barczak, Mateusz Cygan, Kajetan Borzęcki
Buszkolandia – Piłkarskie Świry 2:2, bramki: Patryk Błażkowski 2 – Karol Walczyszewski 2


Wyprawa rowerowa z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej już po raz drugi zaprasza na wspólną wyprawę rowerową.

Plan wyprawy rowerowej:

15 lipca 2018 r. (niedziela)
godz. 9:45 zbiórka na Placu Berka Joselewicza 1
godz. 10:00 wyruszamy na trasę
TRASA: Przemyśl – Fort V Grochowce – Fort VI Iwanowa Góra – Rokszyce – Krasiczyn – Przemyśl, ok. 40 km.

Uczestnicy wyprawy biorą w niej udział na własne ryzyko i sami odpowiadają za siebie, rower i sprzęt rowerowy.

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, jako organizator wyprawy rowerowej ma prawo do zmiany trasy wycieczki w dniu wyprawy lub przesunięcia jej terminu ze względu na pogorszenie pogody.

Udział w wyprawie jest bezpłatny!!! Nie prowadzone są żadne zapisy, wystarczy o wskazanej porze przyjechać na miejsce zbiórki.

Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą napojów oraz dobrego humoru!


Przemyśl Bears rozpoczęli sezon od przegranej

Po dwuletniej absencji futbol amerykański znów powrócił do Przemyśla. Niestety Niedźwiedzie nie mogą uznać swojego debiutu w Lidze Futbolu Amerykańskiego za udany. W inauguracyjnym spotkaniu musieli uznać wyższość Rzeszów Rockets.

Zespół ze stolicy województwa podkarpackiego przed tygodniem zakończył swój sezon w LFA 2. Wszyscy zawodnicy występujący w niedzielnym spotkaniu w składzie Rakiet mieli za sobą kilka miesięcy boiskowego doświadczenia. Ich gra od początku była płynna, formacja ofensywna po akcjach biegowych szybko zdobywała kolejne jardy i zbliżała się do pola punktowego gospodarzy. Niedźwiedzie, których skład to mieszanka doświadczonych zawodników oraz debiutantów nie potrafiła odnaleźć skutecznego sposobu na zatrzymanie duetu Mark Kwoka oraz Szymon Lampart. W swojej pierwszej serii ofensywnej po 17 jardowym biegu runningback Rakiet zameldował się w polu punktowym Niedźwiedzi. Po udanym podwyższeniu za jeden punkt, goście wyszli na prowadzenie 7:0.

Formacja ofensywna Niedźwiedzi w swojej pierwszej akcji zaliczyła fumble i piłka przeszła do rąk rywali, którzy kilkoma akcjami biegowymi zbliżyli się do pola punktowego. Niesieni niesamowitym dopingiem blisko 500 osobowej widowni, gospodarze udaremnili Rakietom zdobycie przyłożenia. Udane kopnięcie z pola Patryka Sapińskiego pozwoliło rzeszowianom podwyższyć prowadzenie do 10 punktów.

Świetna postawa formacji defensywnej podziałała mobilizująco również na ofensywę gospodarzy. Po kilku akcjach biegowych Czarka Wołczyka, rozgrywający Niedźwiedzi Bartek Wardęga zdecydował się na dalekie podanie do Krystiana Wilczyńskiego. Blisko 50 jardowa akcja przyniosła upragnione przyłożenie, a dwa punkty dołożone za podwyższenie przez Wardęgę zmieniły wynik na 8:10.

Goście nie chcieli pozostać dłużni i dzięki mozolnej grze dołem po 6 akcjach znaleźli się 1 jard od pola punktowego Niedźwiedzi. Krótki bieg Szymona Lamparta wyprowadził Rakiety na prowadzenie 16:10.

Ostatnie minuty drugiej kwarty z pewnością nie zaliczą do udanych obie formacje ofensywne. Niedźwiedzie dwukrotnie nie poradziły sobie w czwartych próbach, w tym raz 5 jardów od pola punktowego Rakiet. Goście natomiast byli bardzo blisko podarowania dwóch punktów przeciwnikom za safety.

W drugiej części spotkania obraz gry wyglądał bardzo podobnie. Goście grali wyrachowany futbol opierający się głównie na biegach. Senną atmosferę przerwało 70 jardowe podanie na przyłożenie Marka Kwoki do Jakuba Chlebicy. Udane podwyższenie za 1 punkt postawiło gospodarzy w trudnej sytuacji, bowiem w ostatniej kwarcie musieli odrobić blisko 15 punktową stratę. Na domiar złego 10 jardów od pola punktowego Rakiet rozgrywający Bears, Bartek Wardęga doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszej części spotkania. Przemyślanie po krótkiej przerwie wyszli na boisko niezwykle zmotywowani.

Wreszcie ciężar gry na swoje barki przejęli weterani. Cezary Wołczyk szalał w ofensywie pieczętując swój występ przyłożeniem. Na kilka minut przed końcem meczu goście cieszyli się z prowadzenia 23:14.

Defensywa gospodarzy bardzo szybko zmusiła rywali do błędu. Mark Kwoka zamiast do swojego skrzydłowego posłał piłkę do Bartka Sitarza, obrońcy Bears. Na barkach 18 letniego rozgrywającego gospodarzy Maksa Szpaka spoczął niebywały ciężar. Kilkoma akcjami doprowadził Niedźwiedzie blisko pola punktowego Rakiet. Niestety po raz 6 w tym meczu po stracie, piłka przeszła w ręce rzeszowian, którzy już jej nie oddali i zaliczyli pierwsze zwycięstwo w LFA 9.

Nasz zespół to mieszanka doświadczenia i nowych zawodników, dla których był to pierwszy mecz. Popełniliśmy dużo błędów indywidualnych, straciliśmy sporo piłek na rzecz przeciwnika. 9 punktów straty to nie przepaść, w meczu rewanżowym postaramy się je odrobić. Kolejny mecz odbędzie się w Krakowie z rezerwami piątej drużyny w Polsce czyli Kraków Kings. Musimy solidnie przepracować najbliższe 3 tygodnie i wierzę, że zagramy wreszcie nasz futbol - zapewnił Bartosz Kościółko, trener Niedźwiedzi.


Drużyna futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears wraca do gry

Po dwóch latach nieobecności przemyska drużyna futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears znowu wybiegnie na boisko. Już 8 lipca o godzinie 15:00 na murawie Juvenii Przemyśl, Niedźwiedzie podejmą zespół Rzeszów Rockets.

Dwa lata trwało zawieszenie działalności przemyskich Niedźwiedzi, którzy dwukrotnie w swojej historii stawali na podium rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce (2013 srebro, rok później brąz w PLFA 9). Trzon drużyny pozostał i na jego bazie udało się odbudować skład, który w tym roku będzie reprezentował Przemyśl w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Nowa liga składa się z trzech poziomów rozgrywek, dwóch jedenastoosobowych (LFA 1 oraz LFA 2), a także "dziewiątek" (LFA 9), w których wystąpią przemyscy zawodnicy.
Nowe zespoły dostały zaproszenie do dołączenia do rozgrywek LFA 9. Ma być to swoisty poligon, który odpowie na pytanie czy jako drużyna, ale również organizacja jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom Ligi, która od roku mocno stawia na profesjonalizację naszej dyscypliny- mówi Bartosz Wardęga, prezes KFA Przemyśl Bears.

LFA 9 została podzielona na cztery dywizje, w których łącznie wystąpi 13 zespołów. Po rundzie zasadniczej, w której każdy zespół rozegra po cztery mecze, odbędą się półfinały i finał. Z każdej dywizji do dalszej rundy kwalifikuje się tylko najlepszy zespół. Przemyśl Bears zagrają z Kraków Kings B i dobrze znanymi z poprzednich sezonów Rzeszów Rockets B.

Wznowiliśmy treningi już w październiku. W tym czasie przygotowywaliśmy się fizycznie jak i taktycznie do nowej formuły rozgrywek. Zespół składa się z doświadczonych zawodników, mających za sobą grę nie tylko u nas, ale również w innych drużynach.

Ponadto zasilili nas nowi gracze, dla których najbliższy mecz będzie pierwszym w życiu. Czeka nas ciekawy sezon- dodaje Bartosz Kościółko, trener Niedźwiedzi.

Do drużyny powrócili dobrze znani w Przemyślu gracze tacy jak Kamil Kruk, Maks Szpak, Mateusz Buksa, Kamil Korecki (wszyscy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Rzeszów Rockets), Bartek Sitarz (Seahawks Gdynia), Konrad Telega (Devils Wrocław) czy wreszcie Beniamin Iwanicki (Kraków Kings), który w 2017 roku został powołany do Reprezentacji Polski na mecz ze Szwajcarią.

Pierwszy sprawdzian już 8 lipca o godzinie 15:00. Dzięki uprzejmości Pana Roberta Rybaka, Dyrektora CKZiU mecz odbędzie na Juvenii Przemyśl. Przeciwnikiem będzie drugi zespół Rzeszów Rockets. Oprócz emocji sportowych, występu Studia Tańca CHILLOUT będzie również prowadzona zbiórka na rzecz rehabilitacji i leczenia Aleksandra Oleksy.


Przemyscy Gladiatorzy z medalami na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

To był wspaniały długi weekend dla naszych sportowców i trenerów. W dniach 9-12 czerwca 2018 r. wzięliśmy udział w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Katowice, Chorzów, Mikołów.

W zawodach wystąpiło 1000 zawodników z 18 Oddziałów Regionalnych, 340 trenerów
i opiekunów oraz ogromna rzesza wolontariuszy, sędziów, orgnizatorów. Niezmiennie od wielu lat nasi uczniowie, zawodnicy na co dzień trenujący w klubie Gladiator byli bardzo mocnym elementem kadry Podkarpackiego Oddziału Olimpiad Specjalnych. Wśród 70 osobowej reprezentacji znaleźli się:
Kamila Guziec - bocce
Piotr Wojdyła - bocce
Krzysztof Czajka - kolarstwo
Łukasz Zaleski – kolarstwo
Mateusz Fejdasz - pływanie

Trenerami grupy kolarskiej byli Rafał Mach i Piotr Pająk, a delegatem technicznym Bocce podczas Igrzysk Tomasz Bandrowicz.

Uczestnicy zawodów przywitani zostali w Katowickim Spodku, miejscu magicznym, niepowtarzalnym, elektryzującym kibiców w Polsce. Ceremonię otworzyła prezes Olimpiad Specjalnych Polska Anna Lewandowska. Gala obfitowała w ciekawe występy artystyczne w tym koncert grupy Long&Junior, przy której Spodek odleciał.

Rywalizacja sportowa prowadzona była na obiektach sportowych 3 miast – Katowice, Chorzów i Mikołów. Wspaniałe areny, doskonale przygotowane sprzyjały osiąganiu znakomitych wyników. Dodatkowym smaczkiem Igrzysk było typowanie reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku, gdzie szanse na wyjazd będą mieli złoci medaliści w drodze losowania.

Walkę sportową rozpoczęliśmy następnego dnia od preeliminacji. Trasa rowerowa mocno zaskoczyła uczestników. Poprowadzona w okolicy Stadionu Śląskiego była świetnie przygotowana jednak trudna i wymagająca, niespotykana do tej pory na oficjalnych zawodach Olimpiad Specjalnych. Interwałowy charakter trasy postawił ciężkie warunki kolarzom, ale równe dla wszystkich. Odcinki sprinterskie, ostre nawroty, podjazdy i szybkie zjazdy to elementy, z którymi należało się zmierzyć.

Pływacy rywalizowali na basenie AWF Katowice natomiast Bocce rozgrywane było na boiskach hali sportowej Stadionu Śląskiego. Warunki były doskonałe, świetna organizacja, doskonałe zabezpieczenie i niepowtarzalna atmosfera, którą tworzyli kibice, rodzice, opiekunowie, wolontariusze. Brawo!

Nasi podopieczni po raz kolejny potwierdzili doskonałe przygotowanie, nad którym pracujemy przez cały rok. To właśnie regularność, systematyczność i pełne zaangażowanie w treningi, każdego z Gladiatorów są kluczem do sukcesu i wzorem dla innych. Nieocenionym było również mocne wsparcie i doping naszych rodziców, obecnych tam na miejscu w czasie Igrzysk. Dodatkowo mogliśmy liczyć na wsparcie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu, Pana Roberta Bala, który na zaproszenie naszego klubu stawił się na Ceremonię Otwarcia, oraz dopingował nam w pierwszym dniu zawodów. Dziękujemy!!!

Ogromnym sukcesem zakończyły się starty zawodników Gladiatora. Reprezentacja z Grodu nad Sanem wywalczyła podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych łącznie 9 medali w tym:

BOCCE
Kamila Guziec – złoto /gra singlowa/, brąz /gra deblowa/
Piotr Wojdyła – złoto /gra singlowa/, 4 miejsce /gra deblowa/

KOLARSTWO
Krzysztof Czajka – brąz /jazda na czas 1km/, brąz /jazda na czas km/
Łukasz Zaleski – srebro /jazda na czas m/, czwarte miejsce /jazda na czas 1km/

PŁYWANIE
Mateusz Fejdasz – złoto /25m grzbiet/, srebro /, srebro /sztafeta 4x25m dowolnym/, brąz /25m dowolnym/

Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów!!! Brawo Wy!

Podziękowania kierujemy również dla Fundacji PZU, Fundacji Polsat, Polskie Nadzieje Olimpijskie za wsparcie finansowe zajęć sportowych w tym zakup sprzętu i akcesoriów treningowych. Dziękujemy.

Aktualizacja:
W dniu 18 czerwca odbyło się losowanie zawodników na wyjazd na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Abu Dhabi. Kamila Guziec i Mateusz Fejdasz zostali wylosowani na listę rezerwową.


Przemyskie "Mamuśki" pokonały Słowaczki

Drugi historyczny mecz Reprezentacji Polski „Mamusiek" zakończył się sukcesem Polek!

W dniu 2 czerwca, na Orliku przy ul. Dworskiego odbył się drugi mecz reprezentacji Polski "Mamusiek" tym razem ze Słowacją. Po odśpiewaniu hymnów państwowych, spotkanie otworzył w imieniu Prezesa Podkarpackiego ZPN Henryk Łaskarzewski. Polskie "Mamuśki" wygrały rywalizację 5:2, a bramki dla Polski zdobyły: Anna Bobrowicz, Renata Majcher, Urszula Bańcarz, Anna Bawoł, Mariola Prądzińska. Jak zwykle emocji. Pomimo porażki Słowaczki raz po raz atakowały naszą bramkę nie dając spokoju naszej defensywie. Emocje udzieliły się też licznie zebranej widowni oraz spikerowi panu Piotrowi. Firma ochroniarska jak przystało na tej rangi imprezę miała pełne "ręce" roboty, musieli interweniować i nie dopuścili do wymiany koszulek czego niektórzy kibice zgromadzeni na trybunach gorąco się domagali (a szkoda).

Polska reprezentacja „Mamusiek” wystąpiła w składzie: Małgorzata Baniecka, Iwona Pyszkowska Horodecka, Małgorzata Wilowska, Anna Bobrowicz, Agnieszka Frydlewicz Kłusek, Anna Sienkiewicz, Wioletta Zajączkowska, Sandra Łaniusz, Paulina Bąk, Mariola Prądzińska, Dominika Oziembłowska, Małgorzata Kucab, Renata Grabowska, Renata Majcher, Barbara Grabowska, Monika Lewicka, Monika Bojarska, Anna Bawoł, Aneta Bojarska, Urszula Bańcarz, Anna Wojtaszek, Marzena Mokrzyńska, Małgorzata Baran. Kierownikiem zespołu była Renata Łaskarzewska, trenerami: Wojciech Pawłowski, Jacek Baran i grająca trenerka Mariola Prądzińska. Zawody sędziował Pan Andrzej Górniak.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym, ale nie jesteśmy w stanie ich wymienić za co z góry przepraszamy, nie mniej jednak szczególne podziękowania składamy dla Prezesa Podkarpackiego ZPN, Senatora RP Mieczysława Golby, Wicewojewody Podkarpackiego Lucyny Podhalicz oraz firmie „Inglot”. - mówią organizatorzy rozgrywek.