Obstawianie lekkiej atletyki, czyli zakłady bukmacherskie z okazji IO 2020 – jakich zakładów można się spodziewać?

18 lutego 2021

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat sportu, czego najlepszym dowodem była decyzja o przełożeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich. Co prawda, globalna sytuacja epidemiologiczna wciąż jest niepokojąca. Jednak na ten moment można założyć, że igrzyska uda się przeprowadzić już w 2021 roku. Oczywiście sportowcy będą musieli dostosować się do licznych restrykcji, a na trybunach może zabraknąć kibiców. Niemniej Letnie Igrzyska Olimpijskie nawet w tych nietypowych okolicznościach bez wątpienia wzbudzą ogromne sportowe emocje. Jaką ofertę przygotują bukmacherzy z okazji nadchodzących igrzysk?

Jakie zakłady będzie można zawierać podczas IO 2020?

Igrzyska Olimpijskie mogą kojarzyć się przede wszystkim z lekką atletyką. Rzeczywiście to sporty tego typu już od czasów antycznych stanowią swoisty symbol igrzysk. Warto jednak pamiętać, że obecny świat sportu jest nieporównywalnie bogatszy. Zresztą sam MKOL (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) przez lata rozszerzał listę dyscyplin uznawanych za sporty olimpijskie. W efekcie na nadchodzących IO będą rywalizować także między innymi:
• tenisiści;
• koszykarze;
• golfiści
• kajakarze;
• kolarze;
• kulturyści;
• wspinacze i inni.

Tak szeroka lista dyscyplin z pewnością wpływa również na bukmacherów. Obecnie firmy bukmacherskie robią bowiem wszystko, aby maksymalnie rozbudować posiadaną ofertę zakładów. Dlatego gracze najprawdopodobniej będą mogli obstawiać zarówno wyniki poszczególnych etapów zmagań (np. ćwierćfinałów, półfinałów), jak i końcowe rezultaty. Oczywiście w ofercie bukmacherów nie powinno zabraknąć zdarzeń dotyczących ogólnej klasyfikacji medalowej IO. Toteż każdy będzie mógł wytypować, która reprezentacja zgarnie najwięcej medali olimpijskich.

Prawdopodobnie osobną kategorię zdarzeń będą stanowić zakłady poświęcone reprezentantom Polski. Koniec końców niektórzy nasi zawodnicy są stawiani w roli faworytów do zdobycia medali olimpijskich. To zaś oznacza, że bukmacherzy powinni umożliwić zawieranie zakładów dotyczących tego zagadnienia. Którym reprezentantom Polski uda się zdobyć medal? Ile krążków łącznie zgromadzą Polacy podczas igrzysk? Być może to właśnie odpowiedzi na te pytania będą stanowić przedmiot zakładu.

Czy można spodziewać się dodatkowych bonusów w czasie igrzysk?

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 będą najważniejszą imprezą sportową w 2021 roku. Z tej okazji zapewne wielu bukmacherów zdecyduje się na stworzenie dodatkowych bonusów dla graczy. Dlaczego? Ponieważ bonusy tego typu zazwyczaj dotyczą właśnie dużych imprez sportowych, które wzbudzają zainteresowanie na całym świecie. Dlatego można z dużą pewnością stwierdzić, że takie bonusy pojawią się również przy okazji nadchodzących igrzysk.

Co jasne, każda firma bukmacherska ma pod tym względem pełną swobodę. Tym samym gracze powinni pamiętać o dokładnym sprawdzeniu warunków poszczególnych ofert. Dzięki temu późniejsze obstawianie będzie znacznie bardziej przejrzyste i zrozumiałe.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

Artykuł sponsorowany

Źródło zdjęcia: shutterstock.com