Wyjazd w czasie pandemii – na co zwrócić szczególną uwagę?

14 listopada 2020

Pandemia nie odpuszcza, a druga fala zachorowań skutecznie paraliżuje życie milionów osób. Jak jednak będą wyglądać najbliższe ferie zimowe albo letnie wakacje? Z pewnością będą odbywać się w cieniu wirusa. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, przed spakowaniem walizek.

Dowiedz się, co z kosztami z rezygnacji

Sytuacja na świecie jest obecnie tak dynamiczna, że mało kto, jest w stanie przewidzieć, co za chwilę się wydarzy. To z kolei przekłada się na wielką niepewność i niemożność zaplanowania niczego z większym wyprzedzeniem. Przed wybraniem konkretnej oferty wypoczynkowej, sprawdź więc jak biuro turystyczne, w którym wykupiłeś wycieczkę, podchodzi do kwestii pokrycia kosztów na wypadek rezygnacji z podróży. Przykładem niech będą praktyki firmy TUI, które zostały przedstawione w tym poradniku: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy-w-tui-2/

Koszty leczenia

To absolutnie najważniejszy element każdego ubezpieczenia wakacyjnego. Musisz wiedzieć, że większość kurortów turystycznych jest położonych w miejscowościach bez dostępu do publicznej placówki zdrowia. Do dyspozycji przyjeżdżających pozostają więc tylko ośrodki prywatne, w których ceny niejednokrotnie mogą doprowadzić do zawrotu głowy. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, by przed podpisaniem umowy sprawdzić, do jakiej sumy ubezpieczyciel gwarantuje pokrycie kosztów leczenia i jak podchodzi do tematu zakażenia koronawirusem. W końcu żyjemy w dobie szalejącej choroby i mało kto wie, kiedy to się skończy.

Sprawdź sytuację w kraju, do którego się wybierasz

Pamiętaj, że wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. To, że u nas może być chwilowa odwilż, nie oznacza, że np. w Austrii sytuacja będzie tak samo pozytywna. Obostrzenia sanitarne są wprowadzane indywidualnie przez każdy kraj. Dobrze więc będzie, jeśli przed wyjazdem sprawdzisz, jak sytuacja wygląda w miejscu Twojego wypoczynku. Przede wszystkim zwróć uwagę na zasady kwarantanny oraz limitów osób przebywających w jednym miejscu. Może bowiem okazać się, że urlop zamiast na stoku narciarskim spędzisz w kolejce. Sprawdź, jak w Przemyślu władze radzą sobie z obostrzeniami.

Dostępność lotów

Wiele krajów znacznie ograniczyło loty do Polski, co może powodować pewien problem, szczególnie gdy nie wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę. Przed zarezerwowaniem hotelu dowiedz się, czy loty do docelowego kraju nie zostały wstrzymane lub znacznie ograniczone i czy uda Ci się dopasować termin do Twoich planów. Jeśli bardzo Ci zależy, możesz też zorganizować podróż „na raty”. Oznacza to, że część drogi pokonasz samolotem, a potem przesiądziesz się np. do pociągu. W końcu transport lądowy nie został ograniczony w takim stopniu jak lotniczy.

Podsumowanie

Przedstawiliśmy Ci tutaj najważniejsze elementy, ale miej świadomość, że wyjazd w obecnych czasach wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem, które podejmuje każdy turysta. Nie ruszaj się więc nigdzie bez wykupienia polisy wakacyjnej. Więcej informacji o tej formie ochrony znajdziesz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/.

 

Artykuł sponsorowany