Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień

20/02/2018
2647 Views

Andrea P. zadała synowi 8 ran kłutych. Od początku roku w rodzinie dochodziło do nieporozumień.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, w Śliwnicy. 35-letnia Andrea P. zadała 2-letniemu synowi 8 ran kłutych, najprawdopodobniej trzymając go na kolanach, następnie wznieciła ogień, a w dalszej kolejności próbowała popełnić samobójstwo. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Do nieporozumień między małżonkami dochodziło od stycznia br. Były to nieporozumienia związane z wychowywaniem dziecka, z karmieniem go. – informujeBeata Starzecka-Skrzypiec, zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu.

Policja nie otrzymywała żadnych informacji, które wskazywałyby na jakąkolwiek przemoc lub też sytuację kryzysową w tej rodzinie.

Wiemy od członków rodziny, że były zawiadamiane służby właśnie w zakresie nieprawidłowości odnośnie sprawowania opieki nad dzieckiem, takie jak GOPS czy ośrodek w Korytnikach. Takie sygnały były co świadczy o tym, że nasilały się jakieś niewłaściwe zachowania i nieprawidłowości w funkcjonowaniu tej rodziny. – wyjaśnia prokurator Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W chwili, w której doszło do tragedii w domu obecna była jedynie podejrzana z dzieckiem, siostra męża, która nie słyszała tego co działo się na piętrze oraz w piwnicy przebywał pan, który remontował ten dom.

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia zdołano zabezpieczyć przedmioty w postaci noży, z których jeden stanowił narzędzie zbrodni. Przedmioty te zostaną poddane ekspertyzom kryminalistycznym. Uczestniczący w oględzinach biegły z zakresu pożarnictwa wykluczył także aby do pożaru na piętrze tego budynku doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Jednoznacznie określił, że do pożaru doszło w wyniku podłożenia ognia w pomieszczeniu, który pełnił funkcję garderoby tego małego mieszkania na piętrze. Postępowanie będzie także prowadzone w kierunku sprawdzenia tego zdarzenia. – dodaje prokurator M.Pętkowska.

Motyw do chwili obecnej poddawany jest weryfikacji i w dalszym etapie postępowania liczymy, na to że zostanie potwierdzone, to co mamy w aktach sprawy.- wyjaśnia Beata Starzecka – Skrzypiec.

Do chwili obecnej Andrea P. nie wypowiadała się w sprawie. Zostanie poddana badaniom przez biegłych lekarzy psychiatrów.

Kobieta jest obywatelką Brazylii, od około 5 lat mieszka w Polsce, a od 2 lat pozostaje w związku małżeńskim.

Anna Fortuna


Inne wiadomości

W Przemyślu ruszą bezpłatne zajęcia dla seniorów – obsługa podstawowa komputera i internetu
Przemyśl
556 views
Przemyśl
556 views

W Przemyślu ruszą bezpłatne zajęcia dla seniorów – obsługa podstawowa komputera i internetu

af - 19/03/2018

Stowarzyszenie Kukiz`15 organizuje w Przemyślu bezpłatne zajęcia dla seniorów-obsługa podstawowa komputera i internetu. Zapisy już ruszają. Pomysł zajęć wyszedł od…

Potrącenie na ul.Lwowskiej w Przemyślu
Wiadomości
951 views
Wiadomości
951 views

Potrącenie na ul.Lwowskiej w Przemyślu

af - 19/03/2018

Kierujący osobowym mercedesem vito potrącił kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul.Lwowskiej w Przemyślu. W…

Doktor Fedaczyński wybuduje pod Przemyślem “Psią Wioskę” – wesprzyj inicjatywę
Przemyśl
1855 views
Przemyśl
1855 views

Doktor Fedaczyński wybuduje pod Przemyślem “Psią Wioskę” – wesprzyj inicjatywę

af - 19/03/2018

Na terenie Żurawicy powstanie Psia Wioska. Pomysłodawcą jest lek. wet. Radosław Fedaczyński z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Po…