Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień

20/02/2018
2908 Views

Andrea P. zadała synowi 8 ran kłutych. Od początku roku w rodzinie dochodziło do nieporozumień.


Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, w Śliwnicy. 35-letnia Andrea P. zadała 2-letniemu synowi 8 ran kłutych, najprawdopodobniej trzymając go na kolanach, następnie wznieciła ogień, a w dalszej kolejności próbowała popełnić samobójstwo. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Do nieporozumień między małżonkami dochodziło od stycznia br. Były to nieporozumienia związane z wychowywaniem dziecka, z karmieniem go. – informujeBeata Starzecka-Skrzypiec, zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu.

Policja nie otrzymywała żadnych informacji, które wskazywałyby na jakąkolwiek przemoc lub też sytuację kryzysową w tej rodzinie.

Wiemy od członków rodziny, że były zawiadamiane służby właśnie w zakresie nieprawidłowości odnośnie sprawowania opieki nad dzieckiem, takie jak GOPS czy ośrodek w Korytnikach. Takie sygnały były co świadczy o tym, że nasilały się jakieś niewłaściwe zachowania i nieprawidłowości w funkcjonowaniu tej rodziny. – wyjaśnia prokurator Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W chwili, w której doszło do tragedii w domu obecna była jedynie podejrzana z dzieckiem, siostra męża, która nie słyszała tego co działo się na piętrze oraz w piwnicy przebywał pan, który remontował ten dom.

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia zdołano zabezpieczyć przedmioty w postaci noży, z których jeden stanowił narzędzie zbrodni. Przedmioty te zostaną poddane ekspertyzom kryminalistycznym. Uczestniczący w oględzinach biegły z zakresu pożarnictwa wykluczył także aby do pożaru na piętrze tego budynku doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Jednoznacznie określił, że do pożaru doszło w wyniku podłożenia ognia w pomieszczeniu, który pełnił funkcję garderoby tego małego mieszkania na piętrze. Postępowanie będzie także prowadzone w kierunku sprawdzenia tego zdarzenia. – dodaje prokurator M.Pętkowska.

Motyw do chwili obecnej poddawany jest weryfikacji i w dalszym etapie postępowania liczymy, na to że zostanie potwierdzone, to co mamy w aktach sprawy.- wyjaśnia Beata Starzecka – Skrzypiec.

Do chwili obecnej Andrea P. nie wypowiadała się w sprawie. Zostanie poddana badaniom przez biegłych lekarzy psychiatrów.

Kobieta jest obywatelką Brazylii, od około 5 lat mieszka w Polsce, a od 2 lat pozostaje w związku małżeńskim.

Anna Fortuna


Inne wiadomości

Przemyscy kupcy wnioskują o przyśpieszenie prac nad powstaniem parkingu podziemnego
Przemyśl
1431 views
Przemyśl
1431 views

Przemyscy kupcy wnioskują o przyśpieszenie prac nad powstaniem parkingu podziemnego

pg - 22/06/2018

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej przyjęto uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania Placu Rybiego. Jest to pierwszy krok procesu…

Poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta Przemyśla
Przemyśl
1218 views
Przemyśl
1218 views

Poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta Przemyśla

af - 22/06/2018

Poseł Kukiz `15 Wojciech Bakun oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta miasta Przemyśla w nadchodzących wyborach. Komitet Wyborczy Kukiz`15 w…

Renata Przemyk zakończyła “Muzyczną Wiosnę na Zamku” [Galeria zdjęć]
Informacje kulturalne
375 views
Informacje kulturalne
375 views

Renata Przemyk zakończyła “Muzyczną Wiosnę na Zamku” [Galeria zdjęć]

af - 22/06/2018

16 czerwca, Renata Przemyk zaśpiewała piosenki Leonarda Cohena". Koncert odbył się na zakończenie cyklu „MUZYCZNA WIOSNA NA ZAMKU”. obotni czerwcowy…