Mieszkaniec powiatu przemyskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną

3 września 2018

Sąd Rejonowy w Przemyślu, zastosował dwumiesięczny areszt wobec 53-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką i bratem.

W dniu 21 sieprnia, przemyscy policjanci zostali wezwani na interwencję do awantury w jednym z domów na terenie gminy Przemyśl. Pijany 53-latek wyzywał matkę i brata, poniżał ich i ośmieszał. Groził również podpaleniem domu i trzymając w ręku nóż groził bratu pozbawieniem go życia.

Pod koniec lipca br. prokurator, w toku prowadzonego już wcześniej postępowania, zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, nakazu opuszczenia domu oraz zakazu kontaktowania się z rodziną. 53-latek nie stosował się jednak do postanowienia i przez cały czas przebywał w domu rodzinnym. W połowie sierpnia ponownie wszczął awanturę i rodzina wezwała policję.

Mundurowi natychmiast zatrzymali agresywnego mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad członkami rodziny. W czwartek sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Przemyśl środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Teraz 53-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.