Nie zgłosili znacznych ilości środków płatniczych

03/09/2018
827 Views

Podczas kontroli podróżnych na przejściu granicznym w Medyce, Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili niezgłoszone do kontroli znaczne ilości krajowych i zagranicznych środków płatniczych.

110 tys. polskich złotych, ponad 20 tys. euro i 1 tys. dolarów kanadyjskich przewoził w poniedziałek, 27 sierpnia obywatel Ukrainy. Mężczyzna, podróżował jako pasażer osobowego opla. Tłumaczył, że nie wiedział o konieczności złożenia deklaracji dewizowej.

W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 21 tys. złotych.

Obowiązku złożenia deklaracji dewizowej próbował także uniknąć dzień później mężczyzna przekraczający granicę osobowym mercedesem na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca w swym bagażu przewoził środki pieniężne w wysokości  6,9 tys. euro i 26 tys. polskich złotych. Brak zgłoszenia przewożonej gotówki zakończył się nałożeniem mandatu karnego w kwocie 1 tys. złotych.

Deklaracji dewizowej nie złożył także 30- letni mężczyzna, który przekraczał pieszo przejście graniczne w Medyce.  Podczas kontroli obywatela Ukrainy okazało się, że w jego bagażu znajduje się 56 tys. polskich złotych i 6 tys. hrywien. Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia środków płatniczych 30-latek ukarany został mandatem karnym w kwocie 2 tys. złotych.

Wszyscy podróżni tłumaczyli się zamiarem zakupu części samochodowych lub pojazdów.

Inne wiadomości

Próbował przemycić przez granicę nielegalny towar
Wiadomości
210 views
Wiadomości
210 views

Próbował przemycić przez granicę nielegalny towar

af - 18/01/2019

Obywatel Niemiec próbował przemycić przez granicę alkohol i papierosy. Nielegalny towar przechwycili jednak funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej. 12 stycznia,…

Miało być bezpieczniej, wciąż nie jest
Wiadomości
736 views
Wiadomości
736 views

Miało być bezpieczniej, wciąż nie jest

af - 17/01/2019

Przesunięcie przejścia dla pieszych z ul.św. Jana na ul.Glazera miało poprawić bezpieczeństwo zarówno przechodniów jak i samych kierowców. Tak jednak…

Karnawałowy Koncert na scenie Zamku Kazimierzowskiego [galeria zdjęć]
Wiadomości
271 views
Wiadomości
271 views

Karnawałowy Koncert na scenie Zamku Kazimierzowskiego [galeria zdjęć]

af - 17/01/2019

11 stycznia na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Przemyskiego BIG BANDU pod dyrekcją Antoniego Gurana oraz…