Jerzy Dudek trenował przemyską młodzież [Galeria zdjęć]

20 września 2017

Legenda polskiego sportu, Jerzy Dudek odwiedził przemyski klub UKS Gladiator działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Trening ze znanym bramkarzem, to nagroda za podjęcie jednego z wyzwań w ramach programu Kluby Sportowe Orange.

Zawodnicy uczestniczący w programie Kluby Sportowe Orange, w kwietniu zostali zachęceni do specjalnie dla nich przygotowanego zadania „Stwórz własne zasady gry”. Wyzwanie polegało na wymyśleniu unikalnej gry sportowej, która opierałaby się na autorskich pomysłach zawodników. Drużyny z całej Polski zaprezentowały swoje propozycje w formie krótkich filmów. Jury, na czele którego zasiadał Jerzy Dudek, wybrało 6 Klubów Sportowych Orange, w których odbędą się treningi ze znanym sportowcem. Jednym z takich klubów jest UKS Gladiator działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w PRzemyślu, do którego w miniony wtorek zawitał znany piłkarz.

Tak naprawdę, myślę, że wygrani są wszyscy ci, którzy mają chęć i motywację do uprawiania sportu, a zawodnicy Klubów Sportowych Orange z pewnością te cechy posiadają. Zgłoszenia ze wszystkich klubów były bardzo kreatywne. Uczniowie już po raz kolejny zaskoczyli mnie swoimi pomysłami i bardzo cieszy mnie możliwość współpracy z młodymi adeptami sportu – powiedział ekspert programu Jerzy Dudek.

Wizyta Jerzego Dudka w Przemyślu rozpoczęła się od spotkania z młodzieżą i rodzicami w przy Orliku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Następnie znany sportowiec odwiedził młodszą grupę fanów – dzieci w wieku przedszkolnym i z podstawówki. Jerzy Dudek obejrzał występny artystyczne uczniów i rozdał autografy. Tuż przed treningiem, w hali sportowej, odbyło się kolejne spotkanie, na którym pojawiło się ok 400 osób. Tam znany bramkarz opowiedział o motywacjach sportowych i kulisach swojej kariery.

Dla naszych zawodników wczorajszy trening, był wspaniałym przeżyciem. Dało się zauważyć, że pan Jerzy Dudek łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi i młodzieżą. Jego cenne rady i otwartość na pewno zmotywują zawodników do podejmowania kolejnych sportowych wyzwań. Takie spotkanie nie byłby możliwe, gdyby nie udział w programie Kluby Sportowe Orange. Cieszę się, że jesteśmy jego częścią – powiedział Tomasz Bandrowicz, trener UKS Gladiator.

Kluby Sportowe Orange zrzeszają aż 100 uczniowskich drużyn z całej Polski. Treningi z gwiazdami sportu to jeden z elementów programu, który ma na celu zachęcenie zawodników do treningów. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Anna Fortuna

Fot. Piotr Gdula

no images were found