„Piłkarskie wtorki” – rozpoczęte! [ZDJĘCIA]

10 lipca 2019

 

Po raz dziewiąty z kolei odbyła się 9 lipca w Przemyślu inauguracja wakacyjnych „Piłkarskich wtorków”.  Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych chłopców oraz w kategorii dziewcząt. W corocznej edycji tego największego na Podkarpaciu wakacyjnego turnieju bierze udział około 10 tysięcy młodych entuzjastów piłki nożnej. Uczestniczą zarówno zespoły klubów piłkarskich, jak i liczne drużyny „podwórkowe” o niezwykłych nieraz nazwach, skompletowane dla udziału w tych zawodach. Mecze rozgrywane są w Przemyślu (na „Orliku” przy stadionie „Juwenia”), jak również w Jarosławiu i Przeworsku. Finały oczywiście w Przemyślu. W tym roku gościnnie wystąpią również drużyny z Rzeszowa, Jasła, oraz jak co roku zespół ze szkoły sportowej w Mościskach na Ukrainie.

W 2011 roku wpadłem na pomysł zorganizowania piłkarskiego turnieju dla dzieci i młodzieży. Idea była jedna: wyciągnąć te dzieciaki z bram, z podwórek, zza biurek i komputerów. Niech grają, niech rozwijają swoją sprawność  fizyczną – mówi inicjator i jeden z organizatorów „Piłkarskich wtorków”, poseł Marek Rząsa. –Cieszę się, że są jeszcze sponsorzy, którzy finansują takie rzeczy – dodaje poseł i społecznik w jednej osobie.

Drużyna „Polonii” Przemyśl nie kryje apetytu na zwycięski puchar w kategorii młodszych chłopców:

Już trzeci raz uczestniczymy w „piłkarskich wtorkach”. Raz nam się udało wygrać, raz zająć drugie miejsce. W tym roku już idziemy po zwycięstwo, znaczy – mamy nadzieję. Jak na razie dobrze nam idzie – zwierza się 15-letni Kacper Śmigielski z „Polonii” Przemyśl.

Dodajmy tu, że głównymi sponsorami tegorocznego turnieju są firmy:  PGNiG, Hensfort, Frachtpol i Eurobus.