Drużyna futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears wraca do gry

03/07/2018
1122 Views

Po dwóch latach nieobecności przemyska drużyna futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears znowu wybiegnie na boisko. Już 8 lipca o godzinie 15:00 na murawie Juvenii Przemyśl, Niedźwiedzie podejmą zespół Rzeszów Rockets.

Dwa lata trwało zawieszenie działalności przemyskich Niedźwiedzi, którzy dwukrotnie w swojej historii stawali na podium rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce (2013 srebro, rok później brąz w PLFA 9). Trzon drużyny pozostał i na jego bazie udało się odbudować skład, który w tym roku będzie reprezentował Przemyśl w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Nowa liga składa się z trzech poziomów rozgrywek, dwóch jedenastoosobowych (LFA 1 oraz LFA 2), a także “dziewiątek” (LFA 9), w których wystąpią przemyscy zawodnicy.
Nowe zespoły dostały zaproszenie do dołączenia do rozgrywek LFA 9. Ma być to swoisty poligon, który odpowie na pytanie czy jako drużyna, ale również organizacja jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom Ligi, która od roku mocno stawia na profesjonalizację naszej dyscypliny- mówi Bartosz Wardęga, prezes KFA Przemyśl Bears.

LFA 9 została podzielona na cztery dywizje, w których łącznie wystąpi 13 zespołów. Po rundzie zasadniczej, w której każdy zespół rozegra po cztery mecze, odbędą się półfinały i finał. Z każdej dywizji do dalszej rundy kwalifikuje się tylko najlepszy zespół. Przemyśl Bears zagrają z Kraków Kings B i dobrze znanymi z poprzednich sezonów Rzeszów Rockets B.

Wznowiliśmy treningi już w październiku. W tym czasie przygotowywaliśmy się fizycznie jak i taktycznie do nowej formuły rozgrywek. Zespół składa się z doświadczonych zawodników, mających za sobą grę nie tylko u nas, ale również w innych drużynach.

Ponadto zasilili nas nowi gracze, dla których najbliższy mecz będzie pierwszym w życiu. Czeka nas ciekawy sezon- dodaje Bartosz Kościółko, trener Niedźwiedzi.

Do drużyny powrócili dobrze znani w Przemyślu gracze tacy jak Kamil Kruk, Maks Szpak, Mateusz Buksa, Kamil Korecki (wszyscy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Rzeszów Rockets), Bartek Sitarz (Seahawks Gdynia), Konrad Telega (Devils Wrocław) czy wreszcie Beniamin Iwanicki (Kraków Kings), który w 2017 roku został powołany do Reprezentacji Polski na mecz ze Szwajcarią.

Pierwszy sprawdzian już 8 lipca o godzinie 15:00. Dzięki uprzejmości Pana Roberta Rybaka, Dyrektora CKZiU mecz odbędzie na Juvenii Przemyśl. Przeciwnikiem będzie drugi zespół Rzeszów Rockets. Oprócz emocji sportowych, występu Studia Tańca CHILLOUT będzie również prowadzona zbiórka na rzecz rehabilitacji i leczenia Aleksandra Oleksy.

Inne wiadomości

Koncert w hołdzie dla Tomasza Stańko [zdjęcia]
Wiadomości
157 views
Wiadomości
157 views

Koncert w hołdzie dla Tomasza Stańko [zdjęcia]

af - 20/11/2018

W słynącym z jazzowej muzyki Klubie „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w niedzielny wieczór odbył się koncert w…

Inauguracyjna sesja VI kadencji Rady Powiatu Przemyskiego [zdjęcia]
Wiadomości
509 views
Wiadomości
509 views

Inauguracyjna sesja VI kadencji Rady Powiatu Przemyskiego [zdjęcia]

af - 20/11/2018

W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza sesja VI kadencji Rady Powiatu Przemyskiego. Podczas obrad wybrano starostę powiatu. Pierwsza sesja VI…

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy
Wiadomości
496 views
Wiadomości
496 views

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy

af - 20/11/2018

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W 2019 roku, przyjętych zostanie 120 młodych adeptów. Każdy…