Finał V Edycji Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej w Piłkę Nożną [Galeria zdjęć]

29 sierpnia 2018

25 sierpnia zakończyła się V Edycja Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej w Piłkę Nożną. W rozgrywkach, które miały miejsce w sierpniu udział wzięło ponad 200 zawodników.

W kategorii wiekowej 2005 i młodsi zwyciężyli Partyzanci Przemyśl. Na drugim miejscu uplasował się UKS Orlik Przemyśl 2006, natomiast miejsce trzecie zajął Czuwaj Wiaro Przemyśl 2006.
Nagrody indywidualne:
Brajan Sromek – Najlepszy Zawodnik Turnieju ( UKS Orlik Przemyśl 2006)
Paweł Palko – Najlepszy Bramkarz Turnieju ( UKS Orlik Przemyśl 2006)
Norbert Barczak – Najlepszy Strzelec Turnieju ( Partyzanci Przemyśl)

W kategorii wiekowej 2003 i młodsi najlepsi okazali się zawodnicy FC Kmiecie zdobywając komplet punktów. Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się UKS Orlik Przemyśl 2006 i Salos Przemyśl.
Nagrody indywidualne:
Kuba Płoszczyński – Najlepszy Zawodnik Turnieju (Salos Przemyśl)
Hubert Sienkiewicz- Najlepszy Bramkarz Turnieju ( FC Kmiecie)
Jakub Ciołek – Najlepszy Strzelec Turnieju ( FC Kmiecie)

W najstarzej grupie wiekowej – OPEN, najlepszy okazał się zespół Wesołe Pomidory, który wygrał finał po rzutach karnych z Żółwiami Greinplast. Natomiast w meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się zespół FC Kasztany, który pokonał Skład Młodsi 2001 2:0
Nagrody indywidualne :
Najlepszy Strzelec Turnieju- Gracjan Stadnik ( FC Kasztany)
Najlepszy Zawodnik Turnieju – Michał Kamiński (Wesołe Pomidory)
Najlepszy Bramkarz Turnieju –  Marcin Kawecki ( Żółwie Greinplast)

Również w dniu 25 sierpnia, w trudnych warunkach atmosferycznych rozegrano Turniej o Puchar Proboszcza. Spotkały się w nim reprezentacje księży na czele z Księdzem Biskupem Stanisławem Jamrozkiem, samorządowców na czele z z-ca Prezydenta i Radnymi Miasta Przemyśla, a także zwycięzca Ligi Salezjańskiej- Wesołe Pomidory.

Zespoły rywalizowały każdy z każdym, a najlepszym okazały się Wesołe Pomidory. Zwycięzcy turnieju wygrali zarówno z reprezentacją księży 8:2 jak i samorządowców  4:1. Drugie miejsce zdobyli księża, którzy pokonali samorządowców 7-1.

W V Edycji Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej Pod Honorowym Patronatem Biskupa Stanisława Jamrozka oraz Patronatem Marka Kuchcińskiego Marszałka Sejmu RP, Posła na Sejm RP Anny Schmidt Rodziewicz i Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy rozgrano w sumie 40 meczy w trzech kategoriach wiekowych. Sędziami turnieju byli: Wojciech Kamiński, Wiesław Gardecki, Michał Kamiński, Łukasz Palki, Wojciech Duma, Sebastian Olszański, Mariusz Zamirski i Maciej Wolański. Koordynatorem turnieju był Maciej Kamiński.

Impreza sportowa nie odbyłaby się bez wsparcia: PWiK Przemyśl, PGM Przemyśl, Eurobus, MPEC Przemyśl, a także Piotra Pilcha Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, zastępców Prezydenta Miasta Przemyśla Janusza Hamryszczaka i Grzegorza Haydera oraz radnych Miasta Przemyśla: Roberta Bala, Stanisława Surmy, Małgorzaty Gazdowicz, Tomasza Kuźmieka, Daniela Dryniaka, Macieja Kamińskiego i Przewodniczącego Zarządu Osiedla Salezjańskiego Janusza Łukasiewicza.

no images were found