Znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta

8 lutego 2018

Agresywny kierowca stanie przed sądem. Mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta.

W poniedziałek, około godz. 14.30 na Al. Solidarności w Przemyślu, funkcjonariusze przemyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym bmw. Gdy mężczyzna odmówił okazania dokumentów, policjanci poinformowali go o obowiązku ustalenia jego tożsamości w komendzie. 35-latek zmienił jednak zdanie i podał policjantom swoje dane.

W związku z tym, że nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, które poświadczyłyby jego tożsamość, ani też dokumentów pojazdu, policjanci poprosili o potwierdzenie tożsamości kierującego jadącego z nim pasażera.

Prośba ta zdenerwowała kierowcę bmw, zaczął się zachowywać agresywnie, i obrażać policjantów. Mężczyzna nie reagował na polecenie funkcjonariusza o zachowanie spokoju, ponadto popchnął go i zaczął uciekać. Został szybko zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie potwierdzono jego tożsamość.

35-letni mieszkaniec Przemyśla usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Ponadto otrzymał mandat karny w wysokości 150 złotych za brak wymaganych dokumentów podczas kontroli oraz mandat w kwocie 500 złotych za niepodanie swoich danych osobowych podczas kontroli.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.