„Pożyteczne ferie” w Gminie Krzywcza [Galeria zdjęć]

8 lutego 2018

Ponad 100 dzieci uczestniczyło w cyklu nieodpłatnych zajęć „Pożyteczne ferie” w Gminie Krzywcza. Ich organizatorem był Wójt Gminy Krzywcza.

W pierwszym dniu zajęć dzieci obejrzały spektakl teatralny „Morska przygoda” w wykonaniu Agencji Artystycznej „Zielony melonik” z Rzeszowa oraz uczestniczyły w warsztatach paleontologicznych przygotowanych nieodpłatnie przez p. Roberta Szybiaka z Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Dubiecko. Ponadto wysłuchały pogadanki nt. „Bezpieczne ferie”, którą przeprowadził starszy sierżant p. Marek Undziakiewicz z Komisariatu Policji w Dubiecku. Nie zabrakło też czasu na wspólne wykonywanie kolorowych kanapek oraz gry, zabawy i konkursy.

31 stycznia odbył się „Bal karnawałowy”. Dzieci w pięknych kolorowych strojach wspólnie spędziły cztery godziny tańcząc, śmiejąc się i bawiąc. Ogromną atrakcją balu było mini studio kosmetyczne przygotowane przez Salon Kosmetyczny „Metamorfoza” z Krzywczy oraz mini studio fryzjerskie przygotowane przez Salon Fryzjerski „Justyna” z Babic. Nie zabrakło też tradycyjnego malowania buziek, ogromnych baniek mydlanych, sztucznych opadów śniegu, zabaw z chustą klanzą, wspólnego poczęstunku z ciastem jak na bal przystało, a także wielu gier i konkursów.

W dniu 2 lutego dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych przygotowanych przez p. Małgorzatę Tarczyńską – Góra z Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz w zajęciach sp. Krzysztofa Wanata i p. Mateusza Chruścickiego z Akademi Piłkarskiej UNUM. W tym dniu dzieci wykonywały też maski karnawałowe, były wspólne gry i zabawy oraz konkursy.

Na zakończenie zajęć, 6 lutego, 110 – osobowa grupa wyruszyła na wycieczkę do Centrum Zabaw i Rekreacji KOLORADO w Malawie, gdzie dzieci bawiły się na sali zabaw, w parku linowym oraz miały możliwość zagrania w kręgle. Rozstrzygnięto także ogłoszony wcześniej przez trenerów APU UNUM, konkurs plastyczny „Piłkarz UNUM oczami dziecka”.

W ramach zajęć dzieci podpisywały też list skierowany do Kapituły Uśmiechu z prośbą o przyznanie Orderu Uśmiechu p. Grzegorzowi Kasdepke – znanemu pisarzowi dziecięcemu.
Urząd Gminy Krzywcza dziękuje wszystkim wyżej wymienionym podmiotom za wspaniałą współpracę przy organizacji zajęć. Podziękowania kieruje również w stronę sponsorów, którzy wsparli ich w formie finansowej bądź też rzeczowej. Byli to:

Bank Spółdzielczy w Dynowie,
Alt – Kom II s.c. Foryś D.A.,
Lejdis Gabinet Kosmetyczny w Przemyślu,
Delikatesy Piotruś Pan w Krzywczy,
ASTRA S.A. w Przemyślu,
Sklep Animatora w Krakowie,
Hurtownia Spożywcza Kolmar w Przemyślu,
Wydawnictwo Literatura,
Wydawnictwo Nasza Księgarnia,
Wydawnictwo Zakamarki,
Wydawnictwo Sonia Draga,
Wydawnictwo Krytyki Politycznej Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego,
Wydawnictwo Skrzat,
Wydawnictwo Dygresje,
Wydawnictwo Rebel.

no images were found