Zderzenie trzech samochodów na Moście Orląt Przemyskich. Jeden z kierowców pijany

13 lutego 2017

Na Moście Orląt Przemyskich doszło do zderzenia dwóch osobowych opli astra oraz skody octavia. Kierowca skody był pijany.

W miniony piątek po godz. 14, na Moście Orląt Przemyskich kierujący osobową skodą, 37-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, jadąc pasem ruchu przeznaczonym do skrętu w lewo w ul. Grunwaldzką, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go opla astry w wyniku czego najechał na jego tył. Pchnięty samochód uderzył w radiowóz również opla astrę.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od 37-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. W związku ze zdarzeniem pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. Na szczęście w wyniku kolizji, nikt nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za ten czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązka w wysokości 5000 złotych oraz grzywna.