Zatrzymano sprawców podpaleń samochodów na terenie Przemyśla

23 marca 2018

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy w listopadzie ubiegłego roku podpalili cztery samochody osobowe na terenie Przemyśla. Wobec sprawców zadecydowano o zastosowaniu środków zapobiegawczych.

W nocy z 5 na 6 listopada ubiegłego roku, doszło do pożaru dwóch samochodów zaparkowanych przy ul.Grunwaldzkiej. Pojazdy gasiły dwa zastępy straży pożarnej. Tej samej nocy kilkanaście minut później, doszło do podobnego zdarzenia, na ul. Smolki. Tam również uszkodzono dwa pojazdy.

Na miejscu obu zdarzeń pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny samochodów oraz wykonała dokumentacje fotograficzną. Zabezpieczono ślady i dowody, które wskazywały, że pojazdy zostały podpalone.
Od tego czasu przemyscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, pracowali nad tą sprawą. Zbierali informacje, przesłuchiwali świadków i typowali sprawców.

Z ich ustaleń wynikało, że odpowiedzialni za te podpalenia mogą być mieszkańcy powiatu przemyskiego, w wieku 21 i 23 lat. Jak ustalili policjanci, mężczyźni prawdopodobnie podpalili pojazdy na ul. Grunwaldzkiej i ul. Smolki, wykorzystując substancję ropopochodną. Początkiem marca bieżącego roku, sprawców zatrzymano.

21-latek usłyszał w sumie 5 zarzutów, w tym uszkodzenia pojazdów oraz zarzuty uszkodzenia elewacji trzech budynków na terenie Przemyśla. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru trzy razy w tygodniu i zakaz opuszczania kraju. 23-latek został tymczasowo aresztowany w związku z uszkodzeniem czterech pojazdów oraz za inne przewinienia.

Trwa śledztwo pod nadzorem prokuratury.