Zatrzymano sprawcę uszkodzenia sygnalizacji świetlnej

29 sierpnia 2018

Agresywny mężczyzna uszkodził sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul.Dworskiego i Słowackiego. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

W dniu 7 sierpnia, po godz. 23, policjanci patrolujący rejon Plac na Bramie zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się młodego mężczyznę. 23-letni obywatel Ukrainy, idąc od Rynku w kierunku ul. Dworskiego krzyczał, uderzał w witryny i drzwi sklepów, które mijał na swojej drodze i szarpał za ich klamki. Rzucił również koszem na śmieci. W pewnym momencie zerwał łańcuch oddzielający ulicę od chodnika i zaczął uderzać nim w sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Dworskiego z ul. Słowackiego.
23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Nie chciał podać swoich danych osobowych i stwierdził, że nie posiada paszportu.

Na miejscu zdarzenia śledczy przeprowadzili oględziny miejsca i przesłuchali świadków. Szkody jakie wyrządził mężczyzna zostały wycenione na kwotę ponad 4800 złotych.
Następnego dnia, w trakcie jak 23-latek przebywał w areszcie do komendy zgłosiła się starsza kobieta, obywatelka Ukrainy, chcąc zawiadomić o zaginięciu członka rodziny. Tym samym zaniepokojona babcia, nieświadoma co zrobił zeszłej nocy jej wnuk, potwierdziła jego tożsamość.

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zobowiązał do poniesienia kosztów za wyrządzoną szkodę.