Wojciech Błachowicz kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Przemyśla [Galeria zdjęć i video]

28 sierpnia 2018

Wojciech Błachowicz po raz drugi będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta Przemyśla. Hasłem wyborczym kandydata Koalicji Obywatelskiej będzie „Przemyśl potrzebuje pozytywnego KOP-a”.

W dniu dzisiejszym, na przemyskim Rynku w obecności m.in. szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny oficjalnie zaprezentowano Wojciecha Błachowicza jako kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Przemyśla.

Koalicję Obywatelską tworzy m.in. Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz różne środowiska samorządowe.
Dobry gospodarz to osoba, która rozwiązuje problemy, nie robi robi nachalnej polityki, nie centralizuje, a potrafi współpracować. Dlatego będziemy wspierać w Przemyślu Wojciecha Błachowicza, osobę znaną w tym mieście. Osobę, która ma jeszcze sporo do udowodnienia. Przemyśl potrzebuje zaangażowania, dobrych emocji, dobrego gospodarza. – powiedział szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Jesteśmy przekonani, że nieprawdą jest, że na Podkarpaciu monopol na władzę ma PiS. Dlatego bardzo ważne jest, że powstaje tutaj Koalicja Obywatelska. Mamy dobrych kandydatów. Niestety w Przemyślu widać, że jest to miasto niewykorzystanych szans. Rozwój ekonomiczny, infrastruktury – wszystkiego tego co świadczy o jakości życia mieszkańców – jest bardzo ważny. Dlatego Przemyśl potrzebuje, dobrego, nowego gospodarza, człowieka, który da nowy impuls do rozwoju. Przemyśl może wykorzystać swoją szansę. Może stać się miastem, które przyciąga ludzi, a nie powoduje, że ludzie z niego odpływają. Potrzebujemy tutaj człowieka, który będzie miał wizję, pokaże, że można mieć nowe pomysły i takiego kandydata właśnie proponujemy – powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

To jest moment, w którym decyduje się przyszłość Przemyśla. Chciałbym aby programy, plany, które snują politycy były wdrażane w życie. Gwarantem tego są ludzie, którzy mają doświadczenie, którzy są już w polityce i w samorządzie wiele lat i znają problemy tego środowiska, ale przede wszystkim ludzie, którzy gwarantują konsekwentne działanie. Ostatnie cztery lata dla rozwoju Przemyśla uważam za stracone. Mamy bardzo dobry plan, szeroko rozbudowany. Dzisiaj zasygnalizujemy tylko kilka jego elementów. Przede wszystkim nie można budować miasta turystycznego jednocześnie pływając w smogu. Wszyscy zgadzamy się z tym, że Przemyśl ma największe atuty turystyczne i powinien z tego czerpać swoje profity, niestety tak na prawdę wszystkie inwestycje, działania idą gdzieś z boku. Miasto nam wymiera, wyludnia się, a powinniśmy działać w tym kierunku żeby można było tutaj żyć z turystyki, żeby ludzie młodzi mogli tutaj pozostać. KOP – tak się nazywa Koalicja Obywatelska Przemyśl, Przemyśl potrzebuje dzisiaj pozytywnego KOP-a. Po czterech latach dryfowania wreszcie trzeba gospodarza, ludzi energicznych, takich, którzy wiedzą co w tym mieście trzeba zrobić. To jesteśmy my. – powiedział Wojciech Błachowicz.

Anna Fortuna