Zatrzymano mężczyzn, którzy przez 3 mc okradali mieszkańców powiatu przemyskiego

15 lutego 2016

Przemyscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Żurawicy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przez trzy miesiące włamywali się i okradali mieszkańców naszego powiatu. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od listopada ubiegłego roku, policjanci w Żurawicy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach i kradzieżach dochodzących na terenie dwóch sąsiednich miejscowości. Pokrzywdzeni zgłosili m.in.: kradzieże przewodów elektrycznych i świateł z naczepy samochodu ciężarowego, włamanie do garażu skąd zabrano przedłużacze i kable, wyrwanie ze ścian przewodów instalacji elektrycznych. Szkody oszacowano łącznie na sumę 10 tys. zł.

Funkcjonariusze gromadzili ślady kryminalistyczne i przesłuchiwali świadków. W minioną środę funkcjonariusze kryminalni wraz z policjantami z Żurawicy zatrzymali dwóch podejrzanych, 17 i 19 -letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Podczas składania wyjaśnień, obaj przyznali się.

Aktualnie trwa postępowanie, które będzie zmierzało do sporządzenia aktu oskarżenia i skierowania sprawy do sądu karnego.