Zarząd Osiedla „Salezjańskie” podsumował swoją kończącą się kadencję

1 czerwca 2015

Zarząd Osiedla „Salezjańskie” podsumował swoją kadencję, która dobiega końca. Obecny przewodniczący zarządu Maciej Kamiński zapowiada, że w nowej kadencji nie będzie ubiegał się o to stanowisko, ale wciąż ma zamiar współpracować z mieszkańcami.

W dniu 17 czerwca, mieszkańcy Osiedla „Salezjańskie” wybiorą nowy zarząd, a wraz z nim nowego przewodniczącego. Obecny Maciej Kamiński zapowiada iż nie będzie się ubiegał o to stanowisko, ale nie wyklucza swojej obecności w samym zarządzie. Tym samym chce uniknąć zarzutów o podwajanie funkcji ( przewodniczący zarządu i radny ). Zapowiedział również iż ma już na to miejsce wytypowanego kandydata, którego poprze, będzie to osoba sprawdzona, która będzie współpracować z mieszkańcami. Nazwiska nie ujawnia. Namawia również osoby młode aby udzielały się w zarządzie, pomimo czasu jaki trzeba tutaj poświęcić, to warto spróbować swoich sił i wykazać się.

Na dzisiejszej konferencji z lokalnymi mediami M.Kamiński podsumował cztery lata działalności zarządu, podczas których, to złożył on kilkaset wniosków oraz w kilkuset sprawach pomógł mieszkańcom osiedla. W tym czasie zarząd zajmował się sprawami bieżącymi osiedla, tj. remontami dróg, schodów, chodników, oświetleniem, pielęgnacją zieleni itp. Realizował również przedsięwzięcia związane z organizacją imprez, w tym pikniki rodzinne, turnieje piłkarskie, zebrania z mieszkańcami. Podjęto kroki zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie. W budżecie Miasta zabezpieczono kwotę 100 tys. zł na projekt związany z monitoringiem, wprowadzenie którego powinno nastąpić najpóźniej w roku 2016. Zarząd Osiedla „Salezjańskie” zablokował również drogę, która miała przebiegać przez ul.Glazera.

Z założeń jakie postawił sobie M.Kamiński na początku pełnienia funkcji przewodniczącego, do tej pory udało mu się zrealizować 95 %, przez ostatnie trzy tygodnie jakie mu pozostały postara się doprowadzić w miarę możliwości resztę pozostałych, drobnych spraw.

Kończąc swoją kadencję Maciej Kamiński dziękuje przede wszystkim mieszkańcom Osiedla „Salezjańskie”, za ich współpracę, która była bardzo dobra, a bez której nic by się nie udało. Ze swojej strony wciąż zapowiada pomoc, tam gdzie będzie w stanie jej udzielić jako radny, co daje mu znacznie większe możliwości. Podziękowania za współpracę kieruje również w stronę prezydenta R.Chomy, Urzędu Miasta i radnych poprzedniej i obecnej kadencji.