Wystawa poświęcona I kadencji Rady Miasta Przemyśla [Galeria zdjęć]

1 czerwca 2015

W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej otwarto wystawę „25 Rocznica Wyborów Samorządowych 1990 w Ziemi Przemyskiej”. Zebrane zbiory związane są z pierwszą kadencją Rady Miasta Przemyśla.

W dniu 27 maja 1990 r. w Polsce przeprowadzono pierwsze całkowicie wolne, demokratyczne wybory od czasów II wojny światowej. Obchody z tej okazji w Przemyślu odbywają się w dniach 29 i 31 maja. Jednym z punktów uroczystości jest otwarcie wystawy w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej poświęconej pierwszej kadencji Rady Miasta Przemyśla.

Wystawa jest dowodem powstającej na naszych oczach historii, dokonujących się zmian. Ekspozycję zebraną również dzięki zbiorom udostępnionym przez osoby prywatne podzielono na II części. Pierwsza, to okres kampanii wyborczej, część druga, to osiągnięcia I kadencji Rady Miasta w Przemyślu, a wśród nich wizyta Władysława Dobrzańskiego, VI pielgrzymka Ojca Św. Jana Pawła II do naszego miasta, podpisanie umowy o współpracę z miastem partnerskim Paderborn, otrzymanie przez Przemyśl dyplomu Europejskiego.

[Not a valid template]

Anna Fortuna