„Matematyka-moje hobby” – sprawozdanie z konkursu

1 czerwca 2015

W dniu 27 maja w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał XI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl pod hasłem „Matematyka – moje hobby”.

Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu we współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną. Koordynacją przedsięwzięcia zajęła się nauczycielka matematyki z SP 1 Janina Stochmal. Celem konkursu było propagowanie logicznego myślenia, rozwijanie matematycznych zainteresowań i pasji uczniów oraz promowanie uzdolnionych uczniów oraz ich nauczycieli.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl. W I etapie, który odbył się dniu 15 maja w każdej ze zgłoszonych szkół, wyłoniono 14 finalistów. To właśnie oni zmagali się w II etapie konkursu o mistrzowskie tytuły. Zadania konkursowe nie były łatwe, ale młodzi miłośnicy matematyki poradzili sobie z nimi bez trudu.

Oto najlepsi z najlepszych:

I miejsce: Mikołaj Jędruch uczeń klasy IV SP 6 w Przemyślu,

II miejsce: Patryk Zawadzki uczeń klasy VI SP 1 w Przemyślu,

III miejsce: Mateusz Kowal uczeń klasy VI SP 16 w Przemyślu,

oraz Maksymilian Mirecki uczeń klasy VI SP 14 w Przemyślu.

Laureaci zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chome. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek.

Nagrody i dyplomy wręczył dyrektor SP nr 1 w Przemyślu Maciej Kozłowski oraz dyrektor Biblioteki Maciej Waltoś.