Wyróżnienie dla przemyskiego oddziału chirurgii naczyniowej

26 lutego 2018

Oddział Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu został wyróżniony w Plebiscycie Eskulap. Plebiscyt, który został zorganizowany po raz siedemnasty nagradza najlepszych lekarzy rodzinnych, specjalistów oraz stomatologów.

Ideą plebiscytu jest honorowanie lekarzy praktykujących na terenie województwa podkarpackiego. O przyznaniu wyróżnień zdecydowali pacjenci. W tym roku tytuł najlepszego lekarza rodzinnego otrzymała Zofia Jasińska, w kategorii lekarz specjalista wygrał urolog Łukasz Futyma, a laureatem spośród zgłoszonych stomatologów została Olga Lorenc.

Eskulap to także nagrody specjalne. Za poszerzanie specjalistycznych świadczeń medycznych na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego, jak i całego woj. Podkarpackiego nagroda przypadła Oddziałowi Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Jak powiedział podczas sesji RM w Przemyślu, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, nagroda ta jest zasługą kilku lekarzy-pasjonatów. Tak dobrego oddziału chirurgii naczyniowej nie ma nawet szpital w Rzeszowie.

Fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego