Nocne wpadki przemytników

27 lutego 2018

Ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów wykryli funkcjonariusze KAS podczas kontroli dwóch pojazdów. Kontrabandę przechwycono na przejściach granicznych w Krościenku i Korczowej.

W nocy 21/22 lutego funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Krościenku kontrolując osobowe audi znaleźli blisko 1,5 tys. paczek papierosów. Pojazd, którym kierował 40-letni Niemiec skierowano do szczegółowej rewizji. Podczas kontroli okazało się, że papierosy schowane są praktycznie we wszystkich wolnych przestrzeniach konstrukcyjnych samochodu.  40-latek tłumaczył, że nie jest właścicielem przemycanego towaru. Papierosy miał przewieźć przez granicę w ramach przysługi.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Krościenku zabezpieczyli papierosy do wszczętego postępowania karnego skarbowego. Na poczet kary grożącej sprawcy, zatrzymany został także samochód oraz kwota 1 200 zł.

Noc wcześniej, granicę w Korczowej przekraczał kierowca samochodu ciężarowego. Ukraińska ciężarówka skierowana została do rewizji, podczas której funkcjonariusze KAS wykryli 1098 paczek papierosów, które ukryto w kabinie kierowcy oraz w podłodze naczepy.  Do własności przemycanego towaru przyznał się kierujący pojazdem ob. Ukrainy.
Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej.