Wyrok w sprawie potrącenia w Wyszatycach. Sprawca skazany na 10 lat pozbawienia wolności

18 stycznia 2018

10 lat pozbawienia wolności dla sprawcy śmiertelnego potrącenia. Mężczyzna był nietrzeźwy i uciekł z miejsca zdarzenia.

W dniu 2 lutego 2017 r., w Wyszatycach, Zbigniew G. będąc nietrzeźwym kierował samochodem osobowym marki Seat Ibiza.

Mężczyzna nie zachował należytej ostrożności przez niewłaściwą obserwację jezdni oraz poruszanie się z prędkością nie dostosowaną do istniejących warunków i pomimo zauważenia pieszych poruszających się przy lewej krawędzi jezdni nie podjął manewru hamowania, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu, którym prawidłowo poruszała się piesza Emilia J. doprowadzając do potrącenia jej lewą częścią pojazdu, w wyniku czego piesza upadła na jego maskę, a następnie głową uderzyła w górną część przedniego lewego słupka. – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Emilia J., doznała m.in. złamań kości podstawy i sklepienia czaszki, złamań żeber, pęknięcia torebki śledziony, stłuczenia miąższu płuc. Skutkiem poniesionych obrażeń był zgon. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pokrzywdzonej pomocy.
Wyrokiem Sądu Rejonowego w Przemyślu z dnia 27 grudnia 2017 r., Zbigniew G. Został skazany na 10 lat pozbawienia wolności, łączny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio, zaliczenie rzeczywistego okresu pozbawienia wolności na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności oraz zasądzenie kosztów i opłat postępowania.

Ponadto zapłaci nawiązkę w wysokości 40.000 złotych na rzecz małoletniej córki pokrzywdzonej, świadczenie pieniężne w kwocie 20.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok jest nieprawomocny.

Fot. KMP Przemyśl