Wypoczynek blisko Przemyśla. Nasze propozycje

5 lipca 2014

Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli sobie pozwolić na spędzenie wakacji z dala od Przemyśla, czy to ze względu na ograniczony budżet czy też brak urlopu proponujemy miejsca w naszej okolicy, gdzie w krótkim czasie można oderwać się od zgiełku miasta.

Tuż nad Wiarem, we wsi Rybotycze znajduje się Gospodarstwo Rybacko – Turystyczne „Nad Potokiem”, oferujące duży teren biwakowo – namiotowy. To idealne miejsce dla wszystkich ceniących sobie spokój i ciszę. Do dyspozycji turystów jest grill oraz wędzarnia, a przy załamaniu pogody można pograć w barze, w bilard. Zrelaksować można się również zarzucając wędkę w stawie albo zakolu rzeki Wiar, gdzie nie brakuje pstrągów, szczupaków i karasi. Przechadzając się pobliskimi szlakami turystycznymi warto wypatrywać gatunków ptaków objętych ochroną ekologiczną „Natura 2000”. Dodatkową atrakcją gospodarstwa jest możliwość wypożyczenia rowerku wodnego oraz hodowla Danieli.

Kierując się w stronę trasy Sanok – Lesko warto zatrzymać się w „Domkach nad Sanem”, w Postołowie. Domki usytuowane są 800 metrów od głównej drogi, nad samym brzegiem Sanu. Na terenie kompleksu wypoczynkowego można zagrać w siatkówkę, w tenisa stołowego oraz poleniuchować na hamaku lub huśtawce. Pomyślano również o dzieciach, które mogą się bawić na placu zabaw. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce dla wędkarzy muchowych ze względu na obficie występujące w tym miejscu Sanu pstrągi i lipienie. Amatorzy mogą również się podszkolić pod okiem instruktora. W pobliskiej stadninie można nauczyć się jeździć konno. Nocując w „Domkach nad Sanem” jest również niedaleko do tarasu widokowego z Gór Słonnych, skansenu w Sanoku oraz zapory na Solinie.

4t87ka1s
Ośrodek wypoczynkowy Żaklin

Domki letniskowe „Żaklin” znajdują się w Bieszczadach, w miejscowości Berezka. Z tych całorocznych, murowanych i ogrzewanych domków letniskowych mogą korzystać zarówno turyści indywidualni jak i grupy zorganizowane, wycieczki. Wybierając tą bazę wypadową można zabrać ze sobą zwierzęta. Właściciele udostępniają altanę do grillowania, świetlicę z tv oraz piłkarzykami i mini hokejem zaś dla naszych pociech dwa place zabaw. Sporym udogodnieniem dla wypoczywających jest możliwość żywienia się w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, mieszczącym się 30 m od domków.

Młyn Muzeum w Ustrzykach Dolnych
Młyn Muzeum w Ustrzykach Dolnych

Będąc w okolicach Ustrzyk Dolnych warto zajrzeć do Muzeum Młynarstwa i Wsi. Znajdujące się w Młynie Muzeum jest jedynym tego rodzaju w płd Polsce. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-18 można zwiedzać 5 kondygnacji zajmujących 1100 m2, na których znajdują się maszyny i urządzenia do mielenia zbożba i eskponaty związane z wsią i rolnictwem. Muzeum istnieje od lipca 2010 r, a sam Młyn powstał w roku 1925. W pobliżu obiektu muzualnego warto zaglądnąć do Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej w Jasieniu, zabytkowych kościołów w Równi, Hoszowie, Jałowym, Hoszowczyku, Bandrowie i Moczarach.

Anna Fortuna