Wypadki w Przemyślu i w Żurawicy

13 lipca 2017

Dwa zdarzenia z udziałem kierowców w jeden dzień. Do pierwszego doszło w Żurawicy, a drugie miało miejsce przy ulicy Borelowskiego w Przemyślu.

Wczoraj po godz. 15, na drodze krajowej nr 77, przed wjazdem do miejscowości Żurawica doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący mercedesem typu bus, 24-letni obywatel Ukrainy, podczas zmiany pasa ruchu, uderzył w prawidłowo jadący samochód osobowy opel zafira. Pojazd ten z kolei pchnięty najechał na poprzedzającego go peugeota. Trzy pasażerki mercedesa zostały odwiezione do szpitala na badania.

24-latek kierujący busem, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za zły stan techniczny pojazdu, otrzymał mandat karny w wysokości tysiąca złotych.

Tuż przed godz. 18 kierujący seatem leonem, 38-letni mieszkaniec Przemyśla, podczas włączania się do ruchu z ulicy Focha w kierunku Borelowskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię stojącą na wysepce. Sprawca podróżował z 14-letnim synem. Uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń. Kierujący był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji otrzymał mandat wysokości 220 złotych.