Pierwszy w Przemyślu Festiwal Kawy i pierwsze takie zawody [Galeria zdjęć oraz wideo]

27 sierpnia 2018

W sobotę w budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się pierwszy w naszym mieście Festiwal Kawy. Impreza tym ciekawsza, że w jej ramach odbyły się również pionierskie, i to na całym Podkarpaciu zawody baristyczne Latte Art.

Festiwal Kawy został zorganizowany z inicjatywy właściciela kawiarni MIEJSCE Kawa i Zabawa Pawła Kanieckiego. Dzięki niemu, na przemyskim festiwalu obecne były  znakomite polskie palarnie kawy. Odwiedzający mogli spróbować gatunków kaw z całego świata.

Festiwalowi towarzyszyły zawody o Przemyski Puchar Latte Art, w których wzięli udział bariści z całej Polski, zarówno debiutanci jak i nawet finaliści Mistrzostw Polski. Konkurs poprowadził jeden z najlepszych polskich baristów i sędzia międzynarodowy Błażej Walczykiewicz .

Zawody polegające na dekorowaniu powierzchni kawy mlecznymi wzorami wygrała Magdalena Głowacka z Warszawy, kolejne miejsca zajęli : Marcin Ślazyk z Krakowa oraz Mateusz Dąbek z Krakowa i Grzegorz Cieślik z Wrocławia. Partnerami strategicznymi festiwalu były: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska oraz Coffee Support z Katowic. Sponsorami Festiwalu byli : Palarnia kawy Mała Czarna z Wrocławia, Bean Brothers z Katowic, Palarnia kawy Coffee Proficiency z Krakowa, Palarnia kawy Odija z Poznania, Palarnia kawy Hayb z Warszawy, Perfect Service z Krakowa oraz firmy z Przemyśla Focus Graf, Tim Grafik, Hotel Facpol oraz Rutyna Drink House.

Zdjęcia i film: Piotr Gdula

no images were found