Wodny Plac Zabaw oficjalnie otwarty [Galeria zdjęć]

15 sierpnia 2015

Chociaż z Wodnego Placu Zabaw w Przemyślu korzystamy od początku sierpnia, to dopiero dzisiaj nastąpiło jego oficjalne otwarcie. Podczas inauguracji prezydent R.Choma wspomniał o utworzeniu w przyszłym roku, w tym miejscu kąpieliska.

Z Wodnego Placu Zabaw mieszkańcy Przemyśla korzystają od początku sierpnia. Już od pierwszych dni miejsce, to cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci. Ponieważ inwestycję oddano do użytku z opóźnieniem, w połowie sezonu, a nie tak jak planowano na jego początku dlatego też w tym roku wstęp na nią jest wolny.

W uroczystym otwarciu Wodnego Placu Zabaw wzięło udział szerokie grono zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, senator Andrzej Matusiewicz, poseł Marek Rząsa i Mieczysław Kasprzak, a także radni, urzędnicy i przewodniczący zarządów osiedli.

Po przecięciu wstęgi, obiekt poświęcono aby było na nim w pełni bezpiecznie, a także zaprezentowano jak działają wodne urządzenia.

Prezydent Robert Choma podkreślił, że 2 mln 300 tys. zł, które zostały przeznaczone na tą inwestycję, to dobrze wykorzystane środki. Włodarz miasta podziękował radnym za przychylenie się do tego pomysłu oraz pogratulował wykonawcy jego realizacji. Chciałbym aby był to pierwszy etap czegoś co będzie większym kompleksem sportowo – rekreacyjnym, byśmy mogli w przyszłym roku na przykład jakieś kąpielisku także tutaj gdzieś usytuować. Takie mamy projekty i pomysły.

Anna Fortuna