Piknik rodzinny z Przemyśl Bears – Pomóżmy Oli z Żurawicy

13 sierpnia 2015

Już po raz trzeci Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears weźmie udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego PLFA 8 (wersja ośmioosobowa). Tegorocznymi przeciwnikami Niedźwiedzi w rundzie zasadniczej będą zespoły Aviators Mielec oraz Rzeszów Rockets. Piknik rodzinny American Day- Pomagamy Oli wystartuje o godz 11:00 23 sierpnia 2015 roku na stadionie w Żurawicy.

Przemyśl Bears w poprzednich rozgrywkach wywalczyli brązowe medale, natomiast w swoim debiutanckim sezonie uplasowali się na drugim miejscu. Oprócz drużyny seniorskiej, Niedźwiedzie posiadają sekcję młodzików.

Tegoroczny sezon jest dla nas wyjątkowy. Jako pierwsi na Podkarpaciu wystartowaliśmy w rozgrywkach juniorskich. Ten projekt był od początku unikatowy ze względu na udział zawodników z Mielca. Teraz przyszedł czas na seniorów, dla których będzie to dużo trudniejsze wyzwanie niż w latach ubiegłych. Przeciwnicy już wiedzą na co nas stać, ale jak co roku postaramy się sprawić niespodziankę- zapowiada Bartosz Wardęga, prezes Niedźwiedzi.W turnieju wystąpią same podkarpackie drużyny. O godzinie 11:30 planowany jest mecz pomiędzy Aviators i Rockets. Niedźwiedzie wyjdą na boisko o 13:30 i 15:30. Ich przeciwnikami będą kolejno Aviators i Rockets.

Oprócz emocji sportowych na stadionie w Żurawicy nie zabraknie innych atrakcji. Organizatorzy przygotowali urozmaicony program zarówno dla tych najmłodszych jak i dorosłych. W Strefie Kibica odbędą się zajęcia języka angielskiego prowadzone przez szkołę Student, Akademia Gotowania Malucha, zajęcia garncarskie przygotowane przez Zapiecek, pokaz Mobilnej Akademii Sportu, stoisko Centrum Badań Genetycznych oraz wiele innych. Ponadto w trakcie pikniku będzie prowadzona wraz z Fundacją DKMS rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.Główną osią pikniku będzie zbiórka pieniędzy na rzecz 15 letniej mieszkanki Żurawicy Oli Wrony.

Jak co roku w trakcie organizowanych turniejów staramy się pomóc jednej osobie. W tym roku zbieramy na rehabilitację Oli. Podczas turnieju oraz na wieczornych koncertach odbędzie się zbiórka pieniędzy. Część środków już uzbieraliśmy dzięki hojności szeregu firm z Żurawicy i Przemyśla, które postanowiły wpłacić darowiznę na rzecz Oli. Serdecznie zapraszam do Żurawicy bo Razem możemy Więcej!- dodaje Wardęga.

O godzinie 18:00 na scenie wystąpi zespół Cztery Kilo Obywatela, później odbędzie się zabawa taneczna. Piknik American Day- Pomagamy Oli jest zwieńczeniem imprez wakacyjnych na terenie Gminy Żurawica. Honorowy patronat nad Piknikiem objął Wójt Gminy Żurawica Pan Krzysztof Składowski.