Wieniec dożynkowy Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach wygrał ogólnopolski konkurs

27 października 2015

Wieniec dożynkowy przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach wygrał ogólnopolski konkurs. Zwycięstwo było możliwe dzięki oddanym głosom przez internautów.

Na początku września wieniec dożynkowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Babicach, gm. Krzywcza został zgłoszony do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
Konkurs składał się z 2 etapów: regionalnego i ogólnopolskiego. Komisja konkursowa na etapie regionalnym wyłoniła 3 zwycięskie miejsca. Laureat z pierwszego miejsca awansował do etapu ogólnopolskiego. W regionie przemyskim obejmującym teren dawnego województwa podkarpackiego pierwsze miejsce zdobył wieniec przygotowany przez panie z Babic.
W drugim etapue konkursu o zwycięstwo walczyło 47 wieńców z całej Polski. O wygranej zdecydowały głosy internautów (tzw. kłosy) gromadzone na portalu www.konkurs.mojekgw.pl przez okres od 1 do 21 października. Dzień później ogłoszono oficjalnie wyniki.
Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy otrzymał wieniec koła Gospodyń Wiejskich z Babic. Nagrodą główną w konkursie była wycieczka do Rzymu z wizytą na grobie Papieża św. Jana Pawła II w Watykanie dla 5 członków koła.