Zakończono VI „Przemyską Ligę Mistrzów”

27 października 2015

W dniu 22 października, poznaliśmy zwycięzcę dwumiesięcznych zmagań, które w ramach VI edycji „Przemyskiej Ligi Mistrzów” odbywały się na Orliku przy ul. Dworskiego w Przemyślu. Pomysłodawcą i prowadzącym turnieju jest trener Henryk Łaskarzewski.

Rewelacją turnieju był debiutant zespół Koper Team. Nie zawiódł także w turnieju finałowym, pokonując w decydującym spotkaniu po niezwykle zaciętym meczu drużynę FC Rosłońskiego dopiero w rzutach karnych i odnosząc zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło 20 drużyn, spośród których w wyniku gier eliminacyjnych, grupowych i ćwierćfinałów została wyłoniona czwórka, która o końcowy triumf walczyła w rozegranym czwartkowym turnieju finałowym. Trzeba podkreślić, że poziom rozgrywek finałowych był niezwykle wysoki i wyrównany, a o tym kto wejdzie do ścisłego finału, czy też odniesie ostateczny triumf decydowała często jedna bramka i karne .

W pojedynku finałowym spotkały się drużyny Koper Team – FC Rosłońskiego. Był to bez wątpienia mecz godny finału. Sportowe zacięcie i pełne zaangażowanie w każdą akcję obu drużyn sprawiło, iż mecz ten był naprawdę emocjonującym, obfitującym w wiele ciekawych sytuacji podbramkowych widowiskiem. Nie dziwiły zatem głośne emocjonalne reakcje publiczności, która dość licznie przybyła na arenę tych piłkarskich zmagań. Po wymianie ciosów mecz zakończył się wynikiem 4-4. Dopiero karne zadecydowały o sukcesie drużyny Koper Team i to ta drużyna mogła się cieszyć z uzyskania tytułu Mistrza w VI edycji „Przemyskiej Ligi Mistrzów”.Na szczególne wyróżnienie zasługuje drużyna Prawników, która była jedyną całkowicie amatorską ekipą w finałowym gronie. Mimo to we wszystkich edycjach znajdowała się w pierwszej czwórce tego prestiżowego turnieju.

Gościem specjalnym turnieju był Jerzy Podbrożny. Nie spodziewał się tak trafnej i atrakcyjnej formuły w jakiej rozgrywana jest Przemyska LM, nie sądził, że będzie stać na tak wysokim poziomie. Zapowiedział, że za rok zgłosi swoją drużynę.

Trzeba dodać , że co prawda zawody prowadzone były w atmosferze ostrej rywalizacji sportowej jednak bardzo fair-play . Nagrody wręczali Jerzy Podbrożny oraz fundator nagród we wszystkich edycjach tego turnieju poseł Marek Rząsa .

Wyniki półfinałów:

Prawnicy – FC.Rosłońskiego 1-4
Koper Team – Rynkowcy 5-2

Mecz o III miejsce:

Prawnicy – Rynkowcy 4 – 1.

FINAŁ:

FC. Rosłońskiego – Koper Team 4 – 4 (k. 0-2)

Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy bramkarz: Piotr Tomaszek (Prawnicy); najlepszy zawodnik: Arkadiusz Ślisz (Prawnicy), najlepszy strzelec: Marcin Gagat (FC.Rosłońskiego). Puchar Fair-play otrzymali: Piotr Zajączkowski,Kamil Makara i Marcin Błoński (Rynkowcy).
Drużyna zwycięska w trakcie turnieju występowała w następującym składzie:Łukasz Hendzel, Marcin Hamryszczak,Kamil Partyka , Arkadiusz Wielgosz ,Kamil Mazur, Bartek Buksa, Damian Pecko, i grający trener ,Kamil Piejko
Zawody sędziowali: Wiesław Szkrabut, Paweł Sipiera .
Patronat nad turniejem objęli: prezydent Przemyśla Robert Choma, prezes podkarpackiego ZPN Marek Hławko prezes OZPN Jarosław Mieczysław Golba, poseł na Sejm RP Marek Rząsa, dyrektor CKZiU nr 1 w Przemyślu Robert Rybak.