Wesprzyj przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr w Przemyślu

24 listopada 2017

Weź udział w akcji „Przekaż piątaka dla przedszkolaka” i wesprzyj finansowo dzieci z oddziałów przedszkolnych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Przemyślu.

Akcja polega na wsparciu finansowym dzieci z oddziałów przedszkolnych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu. Skierowana jest do kibiców Polskich, Angielskich i Hiszpańskich, czyli do krajów, w których grał Jurek Dudek i osiągał duże sukcesy.

Cały pomysł narodził się w momencie przyjazdu Jerzego Dudka do naszego ośrodka. Wyszliśmy z prośbą, aby Jurek wsparł nas wizerunkowo i osobowo. Odpowiedź była natychmiastowa – „Bez najmniejszego problemu. Bardzo chętnie Wam pomogę.” – mówi pomysłodawca akcji Tomasz Bandrowicz, trener UKS Gladiator.

Pomóc można na 4 sposoby, znajdziesz je tutaj: https://projektbocce.wixsite.com/przedszkole

Jednym z nich jest licytacja portretu Jerzego Dudka wykonanego przez dzieci z oddziałów przedszkolnych SOSW nr 1 w Przemyślu. Do portretu dołączona zostanie osobista dedykacja bramkarza.
Praca z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie wymaga znacznych nakładów finansowych. W edukacji i usprawnianiu naszych przedszkolaków dużą rolę odgrywa nie tylko sprzęt rehabilitacyjny, ale również specjalistyczne pomoce dydaktyczne, zabawki edukacyjne, plansze demonstracyjne i interaktywne, programy multimedialne, dostęp do zasobu Internetu, funkcjonalne meble a także baza komputerowa. Placówka nasza nie jest w stanie samodzielnie sprostać wszystkim potrzebom przedszkolaków. – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Zebrane poprzez akcję środki finansowe przeznaczone zostaną na wyposażenie sal przedszkolnych, zakup funkcjonalnych mebli, komputerów, drukarek wielofunkcyjnych, podwieszanych hamaków, sprzętów rehabilitacyjnych, komunikatorów, pomocy edukacyjnych i interaktywnych, programów multimedialnych, a także artykułów kreatywnych.

Organizatorem „Przekaż piątaka dla przedszkolaka” jest UKS Gladiator działający przy SOSW nr 1 w Przemyślu, pomoc i koordynacja – Lucyna Kapłoniak, nauczycielka w oddziałach przedszkolnych SOSW Nr 1.

Fot. Łukasz Mendychowski