Weekend z TVP Bieszczady

25 lipca 2014

W dniu dzisiejszym, w Polańczyku startuje plenerowe studio telewizyjne TVP Bieszczady. Akcja promocyjna regionu potrwa przez cały weekend.

Plenerowe studio telewizyjne w Polańczyku potrwa przez cały weekend. TVP Bieszczady, to projekt multimedialny, w który włączył się samorząd województwa podkarpackiego.

W ramach projektu przygotowano specjalny kanał wirtualny, a także aplikację turystyczną dostępną na Platformie Hybrydowej TVP. Pokazywane będą informacje, filmy oraz zdjęcia opisujące Bieszczady.

Studio w Polańczyku będzie gościło ciekawych ludzi, pokaże relacje z odbywających się imprez, a w tym m.in.: Festiwal EKO CYPEL 2014, na którym wystąpią zespoły szantowe, Wolna Grupa Bukowina, Wołosatek i Orkiestry Dni Naszych.

W dniu dzisiejszym, w TVP Bieszczady przyrodnicy i leśnicy opowiedzą o walorach przyrodniczych Bieszczad – Bieszczadzka Kolejka Leśna, pokazowa zagroda żubrów w Mucznem.

Sobota, to relacja z regat żeglarskich, na Zalewie Solińskim o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, z wejścia do wnętrza zapory oraz z odwiedzin Bezmiechowa ( słynne szybowisko, znane od czasów międzywojennych ) i Muzem Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Niedziela zaś upłynie na zwiedzaniu wraz z przewodnikiem bieszczadzkich cerkwi, galeri i pracowni rzeźbiarzy oraz malarzy.

Samorząd wojewódzki na ten projekt przeznaczył 100 tys. zł.