Międzynarodowy sukces zespołu „Koralik” z Przemyśla

25 lipca 2014

Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu na festiwalu w Chorwacji odniósł wielki sukces zdobywając I miejsce. Młodzi tancerze otrzymali nagrodę w kategorii taniec współczesny oraz za najlepsze kostiumy i scenografię.

W dniach 12-19 lipca Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Island of talent”, który odbył się w Chorwacji. Młodzi tancerze otrzymali I nagrodę w kategorii taniec współczesny oraz nagrodę za najlepsze kostiumy i scenografię. Opiekunek i kierownikiem zespołu jest Dorota Pantuła – Ferlejko, która jest instruktorem tańca w CK.

Festiwal w miescowości Stari Grad odbył się już po raz trzeci. Współorganizatorem imprezy jest poznańska fundacja MUZYKOLUDZIE zajmująca się promowaniem, wspieraniem i rozwojem działalności artystycznej utalentowanych dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

W trakcie tych kilku dni dzieciom zapewniono szereg atrakcji, wśród których znalazły się warsztaty taneczne prowadzone przez znakomitych choreografów.

Festiwal zakończył Koncert Galowy, w którym wzięli udział wszyscy nagrodzeni.

foto własne zespołu