W Przemyślu wręczono stypendia Fundacji Książąt Lubomirskich [Galeria zdjęć]

27 października 2015

Wręczono stypendia i granty Fundacji Książąt Lubomirskich. Otrzymała je uzdolniona młodzież z Podkarpacia.

W minioną sobotę, w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów i grantów Fundacji Książąt Lubomirskich. Książę Jan Lubomirski uhonorował w tym dniu pięciu studentów i uczniów z Podkarpacia. Stypendia otrzymali: Jakub Paszko z Lubaczowa, Izabela Dobrowolska z Laszek, Jakub Szybiak z Przemyśla, Michał Grzywna z Tryńczy, Karol Wiciński z Zagórza, Daniel Mielnik z Nowego Sioła.

Nagrodzeni to uzdolniona młodzież z naszego regionu, która walcząc w konkursie o wsparcie finansowe musiała wykazać się osiągnięciami, a także przygotować pracę na temat rodziny Lubomirskich na Podkarpaciu. Stypendyści otrzymają 6 tys. zł wypłacane w ratach, w czasie roku szkolnego.

Gala była również okazją do rozmów na tematy ważne dla młodych ludzi z Podkarpacia wchodzących w dorosłość. Mówiono m.in.: o rozwoju młodych ludzi, inkubacji przedsiębiorczości oraz korzyściach i zagrożeniach związanych z emigracją.

Wydarzenie uświetnił występ artysty operowego Przemysława Firka oraz pokaz husarii.

W sobotę odsłonięto także uroczyście tablicę z nową nazwą ulicy, przy której mieści się PWSW. Dotychczasową nazwę Tymona Terleckiego zamieniono na Książąt Lubomirskich.

no images were found

Fot. Tomasz Bielański
www.pwsw.pl