Pasowanie na ucznia oraz dzień patrona Zespołu Szkół w Hermanowicach

28 października 2015

W dniu 23 października w Zespole Szkół w Hermanowicach odbyło się podwójne święto: 7. Rocznica nadania szkole imienia księdza Jana Twardowskiego oraz uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na ucznia.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym w Hermanowicach. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście przeszli do budynku głównego Zespołu Szkół w Hermanowicach, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Starsi uczniowie szkoły zapoznali młodszych kolegów z postacią patrona oraz zaprezentowali w swojej akademii interpretacje i inscenizacje jego utworów. Jako kolejni wystąpili pierwszoklasiści. W niezwykle żywym i pełnym humoru przedstawieniu byli oni poddani przeróżnym próbom i sprawdzianom prowadzonym przez leśne skrzaty oraz wesołą czarownicę. Ostatecznie przeszli wszystkie testy i jednogłośnie zostali dopuszczeni do uroczystego ślubowania i pasowania.

Pasowania dokonali: Grażyna Hataś dyrektor szkoły oraz Andrzej Huk wójt Gminy Przemyśl.

Szkolne spotkanie zaszczycił również swoją obecnością absolwent Szkoły w Hermanowicach sprzed blisko 40-stu lat – ojciec Emilian Władysław Bojko, karmelita, misjonarz w Argentynie, który podzielił się ze zgromadzonymi swoimi wspomnieniami szkolnymi, opowiedział pasjonującą gawędę o swojej posłudze misyjnej oraz zachęcił uczniów do nauki języków obcych.