Akcja „Znicz 2015” – zmiany organizacji ruchu w okolicach przemyskich cmentarzy

27 października 2015

W ramach akcji „Znicz 2015” przemyska policja zapowiada tymczasowe zmiany organizacji ruchu w rejonach cmentarzy. Potrwają one od 30 października do 2 listopada.

W związku z dniem Wszystkich Świętych od 30 października do 2 listopada będą obowiązywać tymczasowe zmiany organizacji ruchu w rejonach  przemyskich cmentarzy.

W pobliżu cmentarza Głównego w Przemyślu, zmiany będą dotyczyć ulicy Słowackiego. Od skrzyżowania z ulicą Przemysława do wjazdu na PGK oznakowany zostanie parking po prawej stronie z możliwością parkowania równoległego do krawędzi jezdni.

Na ulicy Przemysława od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Hubala będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania, zaś na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hubala do skrzyżowania z ulicą Grochowską wyznaczony zostanie ruch jednokierunkowy oraz będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie, a po prawej stronie zostanie wyznaczony parking.

Na ulicy Grochowskiej od skrzyżowania z ulicą Przemysława do skrzyżowania z ulicą Hubala wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy oraz obustronny zakaz zatrzymywania się.

W dniu 1 listopada, w godzinach 10-18, na odcinku ulicy Przemysława, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Grochowską zostanie wprowadzony zakaz ruchu.

W dniu Wszystkich Świętych planowana jest także zmiana organizacji ruchu przy drugiej przemyskiej nekropolii. Nieprzejezdny, za wyjątkiem autobusów MZK, będzie fragment przyległej do cmentarza „Zasańskiego” ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od zlokalizowanego tam parkingu do ulicy Drzymały. Zmiany te będą sygnalizowały stosowne tablice informacyjne.
Zmiany organizacji ruchu przewidziane są także przy cmentarzu w miejscowości Dubiecko. W dniu 1 listopada ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ulicy Cmentarnej, Wałowej oraz na ulicy Ogrodowej.
W miejscowościach Krzywcza i Babice cmentarze usytuowane są przy drodze wojewódzkiej W-884. Na tej drodze dopuszcza się możliwość parkowania samochodów. W związku z tym mogą tam wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów oraz pieszych. Nad bezpieczeństwem w tym miejscu będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe OSP.