W Przemyślu rozegrany zostanie prestiżowy turniej badmintonowy – Victor Polish Junior

16 stycznia 2018

W Przemyślu odbędzie się prestiżowy turniej badmintonowy – Victor Polish Junior. Wezmą w nich udział zawodnicy z czterech kontytentów.

Turniej badmintonowy – Victor Polish Junior rozgrywany będzie w przemyskiej hali od 18 do 21 stycznia. Pierwsi zawodnicy dotrą do naszego miasta już w środę, 17 stycznia.
Zawodnicy walczyć będą nie tylko o medale, puchary i splendor, ale również o jak największe zdobycze punktowe do rankingu Badminton Europe, czyli Europejskiej Federacji Badmintona. To, w kontekście Mistrzostw Europy Juniorów, które we wrześniu br. odbędą się w stolicy Estonii Tallinie, ma kolosalne znacznie.

Do udziału w Victor Polish Junior 2018 zgłosiło się ok. 160 młodych badmintonistów z całego świata: Szwecji, Finlandii, Chorwacji, Portugalii, Niemiec, Czech, Japonii, Węgier, Malty, Mołdawii, Słowenii, Hiszpanii, Indii, Izraela, Francji, Rosji, Ukrainy, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Tajwanu, Salwadoru, Bułgarii, USA, Turcji, Słowacji, Kanady, Rumunii i Białorusi. Wśród nich nie zabraknie zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka” Przemyśl, który jest organizatorem rozgrywek.
Jedno mogę zapewnić: będzie się działo. Emocje gwarantowane! Kibice będą mogli obejrzeć w akcji jednych z najlepszych badmintonistów w Europie i na świecie w swojej kategorii wiekowej. Do Przemyśla przyjadą przedstawiciele niemal wszystkich kontynentów. Zabraknie jedynie reprezentantów Australii i Ameryki Południowej. Większość z tych zawodniczek i zawodników przygotowywana jest pod kątem igrzysk olimpijskich w Tokio i Paryżu, więc poziom będzie niezmiernie wysoki – zapewnił trener przemyślan, a jednocześnie główny organizator imprezy – Dariusz Stańko.

Równocześnie z rywalizacją juniorów, w hali sportowej w Medyce, trwać będzie druga ważna impreza badmintonowa – tzw. turniej satelitarny pod nazwą Victor Polish Youth – organizowany z myślą o najmłodszych adeptach lotki, czyli kategoriach wiekowych: U-9, U-11, U-13 i U-15.

Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków tej dyscypliny na trybuny. Niech to wielkie badmintonowe wydarzenie będzie świętem nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Zawody będą transmitowane na żywo – pokażmy całemu światu jak wspieramy naszych aktualnych i być może przyszłych mistrzów!

Plan turnieju:

Czwartek, 18 stycznia: godzina 10.00 – rozpoczęcie turnieju
Piątek, 19 stycznia: od godziny 9.00 – gry eliminacyjne
Sobota, 20 stycznia: od godziny 9.00 – gry eliminacyjne; ćwierćfinały
Niedziela, 21 stycznia: godzina 9.00 – półfinały; finały

Fot. Pixabay