W przemyskim szpitalu odbyłą się akcja masowych badań USG aorty brzusznej

12 czerwca 2017

Podczas Białej Soboty w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu 150 pacjentom wykonano badanie USG aorty brzusznej.

Podczas Białej Soboty organizowanej przez Oddział Chirurgii Naczyń 5 specjalistów udzieliło bezpłatnych konsultacji 150 pacjentom. Spośród 7 z nich stwierdzono schorzenie tętniaka aorty brzusznej do obserwacji. Stopień zaawansowania schorzeń był na tyle istotny, że zalecono dalsze leczenie pod kontrolą poradni specjalistycznej.

Duża liczba osób zgłaszająca się do badania świadczy niewątpliwie o pewnej świadomości chorych, że warto zbadać stan swoich naczyń, by uniknąć niespodzianek. Jednak z drugiej strony pokazuje jak wielka liczba osób autentycznie potrzebujących nie może znaleźć drogi do lekarza specjalisty i jak duże jest zapotrzebowanie na taki kontakt.

O naszej akcji i jej wynikach oraz wnioskach z niej płynących postaramy się poinformować Dyrektora NFZ oddział w Rzeszowie. Pragniemy zapewnić, że lekarze oddziału Chirurgii Naczyń Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu nie zakończą na powyższej akcji swojej aktywności w próbie zmiany sytuacji chorych zagrożonych chorobą naczyń. – informuje Dział Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.