W przemyskim Parku Książąt Lubomirskich trwa piąty plener rzeźbiarski

27 sierpnia 2016

W przemyskim Parku Książąt Lubomirskich trwa piąty plener rzeźbiarski. W tym roku dzięki pracy artystów przybędą 4 rzeźby, które będą uatrakcyjniać to miejsce.

Spotykamy się po raz piąty w gronie rzeźbiarzy, którzy rzucili wszystkie swoje zajęcia, wzięli urlopy i po raz piąty pracują na terenie przemyskiego Parku Książąt Lubomirskich. Dzięki nim co roku przybywa od 3 do 4 rzeźb, które uatrakcyjniają to miejsce – mówi Tomasz Bielański z PWSW, organizator wydarzenia – Tworzymy w okół rzeźb już skończonych, co tworzy niepowtarzalny klimat pracy.

Obecnie na terenie parku jest już 12 rzeźb, które powstały przy pomocy pił spalinowych i elektrycznych.

Pierwsze dwa plenery zostały zorganizowane z własnych środków, tak by pokazać co mogą zrobić dla miasta i jaki z tego jest pożytek. Dostrzegli to również sponsorzy, którzy ich teraz wspierają. W tym roku są nimi : Castorama, Auto -Fan, Przedszkole Montessori, MPEC, Husqvarna, Starostwo Powiatowe.

Patronat na plenerem objęła Fundacja Książąt Lubomirskich.

Plener rozpoczął się 22 sierpnia. Codziennie można przyjść do parku i zobaczyć jak powstają prace, a na spotkanie oficjalne z ich autorami zapraszamy w dniu 1 września, o godz.17.30.

Anna Fortuna