W Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się Dzień Nauki [Galeria zdjęć]

11 maja 2017

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu już po raz ósmy zorganizowała Dzień Nauki. Podczas tego rodzinnego pikniku naukowego zarówno dzieci, jak i młodzież, a nawet ci nieco starsi mogli znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Tegorocznej edycji Dnia Nauki towarzyszyło hasło „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce”, dlatego głównym punktem program były pokazy sprzętu operacyjnego służb mundurowych – policji, wojska, służby celno-skarbowej, straży pożarnej, służby ochrony kolei, a także pokazy sztuk walki, instruktarzu udzielania pierwszej pomocy.
Przygotowano także eksperymenty fizyczne i chemiczne, dmuchańce, przejażdżki na kucykach, a także zawody sportowe, gry terenowe. Uczestnicy, którzy licznie przybyli na piknik mogli oddać strzał na wirtualnej strzelnicy laserowej, wziąć udział w wypadku drogowym lub polecieć szybowcem (oczywiście na symulatorach) oraz wygrać mnóstwo nagród w konkursach i quizach.

Swoje stoiska prezentowali przedstawiciele wszystkich 13 kierunków kształcenia PWSW.
Zależy nam na szerokiej współpracy, żeby zwracało się do nas jak najwięcej osób i podmiotów. Ważne jest aby wzmacniać rolę i pozycję PWSW, a tym samym starać się także o rozwój naszego pięknego miasta Przemyśla, żeby zatrzymać tutaj ludzi młodych, dynamicznych. – mówi rektor PWSW dr Paweł Trefler – Jestem przekonany, że warto do nas dołączyć, nie tylko w roli studenta, ale także w roli osoby, która poprzez współpracę z nami chce realizować swoją pasję, chce spełnić się w życiu społecznym. Jesteśmy otwarci na wszystkich i bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy. PWSW jest uczelnią, która przez takie wydarzenia jak to dzisiejsze wypełnia swoje podstawowe misje, czyli popularyzatora nauki, misję kulturotwórczą, a przede wszystkim zadanie jednoczenia lokalnej społeczności i włączania w życie naszego kraju rodaków ze wschodu, którzy u nas studiują tak licznie.

Nie zabrakło też części artystycznej, a w niej pokazów tańców polskich, dworskich, występu chóru akademickiego i popisów muzycznych studentów z różnych kierunków. Zwieńczeniem Dnia Nauki był spektakl „Babcia winna” w wykonaniu aktorów przemyskiego teatru FREDREUM, a potem biesiada przy ognisku. Innymi słowy – coś dla ciała i coś dla ducha.

Anna Fortuna

no images were found