Kolejna piękna impreza sportowa przemyskiego klubu sportowego Gladiator we współpracy z Orange. [Galeria zdjęć]

11 maja 2017

W dniu 9 maja miała miejsce kolejna odsłona projektu Kluby Sportowe Orange w Przemyślu. Tym razem klub UKS Gladiator odwiedziły trenerki Klubów Sportowych Orange, które poprowadziły rodzinny trening. W ramach tego etapu trenerzy Orange odwiedzą 50 klubów w całej Polsce.

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange, bardzo chcą włączyć ich do wspólnych sportowych aktywności. W Przemyślu w zajęciach udział wzięli zawodnicy – uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu – z rodzicami i swoim rodzeństwem.

Dzisiejsza akcja, to podsumowanie naszej obecności w programie Kluby Sportowe Orange. Panie trenerki, które przyjechały do nas należą do zespołu, który przygotowuje wyzwania dla uczestników programu. Podczas dzisiejszych zajęć pokazały fantastyczne pomysły na ćwiczenia, z których dużo możemy zaczerpnąć.– mówi trener UKS Gladiator Piotr Pająk.

Pierwsza część zajęć miała charakter ogólnorozwojowy. Druga była sprofilowana pod dyscyplinę sportową rozwijaną w klubie: koszykówkę i lekkoatletykę.
Trening miał przede wszystkim zintegrować dzieci, zachęcić żeby korzystać również z innych form aktywności, z innych zabaw niż te standardowe, z ciekawych rozwiązań, które mogą później zastosować w zabawie z rodzicami czy też z kolegami na boisku i tym samym urozmaicić aktywność fizyczną. Oprócz tego osiągnęłyśmy też to co chcieliśmy, czyli uśmiech dzieciaków i dobrą zabawę co było najważniejsze. Obustronna wymiana energii jest tutaj chyba najważniejsza.– mówią trenerki Orange Katarzyna Łaźniak i Małgorzata Olszewska.

Podczas treningu z Orange nie mogło zabraknąć Portalu Przemyskiego, który od samego początku bierze czynny udział w relacjonowaniu postępów w projekcie i kibicuje przemyskim „Gladiatorom”.

Nie ma nic dziwnego w tym, że na plakatach, czy w zapowiedziach każdej kolejnej imprezy w ramach Klubów Sportowych Orange widnieje logo Portalu Przemyskiego – mówi Tomasz Bandrowicz trener UKS Gladiator – To właśnie między innymi dzięki p. Annie Fortunie, dziennikarce PP jesteśmy w tym projekcie. To ona poinformowała trenerów UKS Gladiator o możliwości startu w tym projekcie i podesłała wszystkie niezbędne informacje. Dzięki niej dziś możemy się bawić sportem z takimi gwiazdami jak Artur Siódmiak, Jerzy Dudek, Milena Radecka czy Marcin Urbaś, którzy są ambasadorami projektu. Wspaniała przygoda i bezcenne wspomnienia na całe życie dla wszystkich z nas. W czasach, kiedy inne portale szukają sensacji, rekordów, czy interesują się przede wszystkim sportem w profesjonalnym wydaniu, Portal Przemyski jest jedynym medium, które od samego początku nie opuścił ani jednego naszego wydarzenia sportowego i objął swoim patronatem medialnym nasz udział w całym projekcie Klubów Sportowych Orange. Niezmiernie nas to cieszy, że ktoś wyraża chęć do promowania sportu osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Rodzinny trening był również okazją do wykonania przez UKS Gladiator kolejnego wyzwania w ramach Klubów Sportowych Orange, a było nim zaproszenie dziennikarza na zajęcia sportowe.

Jeśli los się do nas uśmiechnie, to dzięki p. Annie nasz klub wzbogaci się o kolejny sprzęt sportowy. Z tego miejsca chciałem również podziękować POSiR, za to że zawsze przyjmuje nas pod swój dach i udostępnia nam halę przy większych wyzwaniach – z uśmiechem dodaje Tomasz Bandrowicz.

Na dzień dzisiejszy klub UKS Gladiator, który zrzesza tylko osoby niepełnosprawne intelektualnie jest liderem punktacji generalnej w projekcie i walczy o przyjazd Jerzego Dudka do Przemyśla.

Anna Fortuna

no images were found