W czerwcu kończy się realizacja projektu „Z PZU po lekcjach”

21 czerwca 2016

Czerwiec to ostatni miesiąc realizacji projektu Fundacji PZU – „z PZU po lekcjach”. Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna Kaszyce w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Kaszycach realizowało cykl zajęć, konkursów i turniejów pod hasłem „Wspólnie spędzony czas uczy, bawi i rozwija nas!”.

Widowisko słowno- muzyczne ,,Podaruj czas….” było zwieńczeniem całorocznej pracy z dziećmi przez nauczycieli i wolontariuszy- absolwentów SP w Kaszycach. Było to święto Mamy, Taty i Dziecka, w którym wzięli udział rodzice i zaproszeni goście. Między innymi radna Kaszyc Barbara Lepszy, radny Jacek Duda, prezes Stowarzyszenia Nasza Mała Ojczyzna Kaszyce Anna Bawoł, sołtys wsi Grzegorz Pomykała, panie z koła Gospodyń Wiejskich i inni.

Przedstawienie obfitowało w baśniowe postacie. Niektóre śmieszyły, niektóre bawiły, śpiewały i tańczyły. Przekazywały także głębokie treści związane z rodziną i postępowaniem w życiu. W programie wzięły udział wszystkie dzieci od przedszkola do kl. VI. Dzień ten był jednocześnie podsumowaniem całorocznych działań projektowych ,, Wspólnie spędzony czas uczy, bawi i rozwija nas” realizowanych w ramach programu ,,Z PZU po lekcjach” Fundacji PZU. Po momentach wzruszeń i rozdania własnoręcznie wykonanych prezentów podczas zajęć plastycznych, dyrektor szkoły a zarazem koordynator projektu Renata Łaskarzewska podsumowała wszelkie działania : sportowe, teatralne, plastyczne, matematyczne, muzyczne, redakcyjne, czytelnicze, językowe, wyrównujące braki edukacyjne u dzieci, organizowane wyjazdy i wycieczki dofinansowywane przez Fundację PZU.

W tym dniu odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu Literackiego ,, Bajki Wam niosę….”- I miejsce Kinga Wyrwa, II miejsce Iga Szybiak, III miejsce Klaudia Badowicz, zaś wyróżnienie otrzymała Kamila Duda. Nagrodę otrzymał także Filip Lorenowicz jako autor baśni. Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymało podziękowanie oraz nagrody rzeczowe za udział w różnorodnych działaniach. Dzień ten był pełen radości, artystycznych wrażeń jak i chwilą refleksji nad czasem, który wspólnie spędzony uczy, bawi i rozwija….

Na uwagę zasługuje też fakt, że dzięki wsparciu Fundacji PZU udało nam się zorganizować dzień pełen wrażeń i emocji sportowych jakim oddały się Mamuśki oraz ich rodziny biorące udział w finałach Ekstraligi „Mamusiek” o Mistrzostwo Polski. Nowatorskiemu projektowi promującemu innowacyjną promocję piłki nożnej przez amatorki – Mamy ( Biało –czerwone Kaszyce , Orlik Przemyśl, Piastunki Tuczempy oraz Kraina Marzeń Buszkowice) obecnych adeptów piłki nożnej. Temu przedsięwzięciu również swojego wsparcia udzielił Zbigniew Boniek aprobując ideę integracji rodzin, być może przyszłych reprezentantów Polski – mówi dyrektor SP w Kaszycach Renata Łaskarzewska.

Projekt oprócz meczy ligowych rozgrywanych na stadionie Orlika przy ul, Dworskiego, Czuwaju w Przemyślu i Kaszycach obejmował 8 konkurencji „Od maluszka do staruszka” i dwa konkursy, plastyczny „ Moja mama piłkę kopie” i literacki „ Najlepszy sprawozdawca ekstraligi”. Wzbudził on zainteresowanie TVP3, a z uwagi na nowatorską formę również TV ogólnopolskiej- Teleekspresu. W konkurencjach uczestniczyli zawodnicy od 4 lat do 81 lat , które miała najstarsza uczestniczka marszobiegu Pani Władysława Stasiła z Kaszyc.

Impreza przygotowana na medal przez organizatorów pod względem logistycznym ale również sportowym, bowiem … Finały w Kaszycach i puchar Mistrza Polski przypadł dla Mamusiek Biało –Czerwonych z Kaszyc a wywalczyły go : Renata Majcher, Małgorzata Baran, Renata Grabowska, Monika Wojtowicz, Aneta Bojarska, Barbara Grabowska, Monika Bojarska, Anna Bawoł, Marzena Mokrzyńska, Urszula Bańcarz, Katarzyna Kurpiel.

Dziękujemy wszystkim organizatorom za wspaniałą i pełną wrażeń sobotę: OSP Kaszyce, TS Biało-Czeronym Kaszyce, Radzie Rodziców i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Kaszycach, Chórowi, Kapeli, oraz zespołowi Respekt, Kołu Gospodyń Wiejskich – Kaszyce, wszystkim pracownikom Gminy Orły, którzy pomogli w przygotowaniach do Ekstraligi – mówi R.Łaskarzewska.

Anna Fortuna

no images were found