UKS Orlik Przemyśl 2007 trzecią drużyną Podkarpacia

W Kielnarowej rozegrano Wojewódzki Turniej Finałowy o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka w kategorii U-11. UKS Orlik Przemyśl zajął trzecie miejsce spośród 8 najlepszych drużyn na Podkarpaciu.

Orlik zakończył turniej odnosząc 4 zwycięstwa, jeden remis i 2 porażki. Trzecie miejsce w stawce 32 drużyn biorących udział w Mistrzostwach Podkarpacia jest niewątpliwie dużym sukcesem przemyskiej drużyny, której człon stanowili chłopcy z rocznika 2008r.

Jednak biorąc pod uwagę to, że w meczu z późniejszym zwycięzcą przegraliśmy 0-1 w dość kuriozalnych okolicznościach ( bramka samobójcza – błąd, który uczy pokory jest lepszy niż sukces, który czyni aroganckim ) możemy czuć lekki niedosyt, tym bardziej że mieliśmy świetne okazje do strzelenia bramki i awans do finałów w Warszawie jeszcze w tym roku. Chciałbym podziękować szczególnie naszym „Małym” autorom tego sukcesu, którzy w pokonanym polu zostawili uznane Akademie nie tylko na Podkarpaciu, wygrywając bardzo trudne eliminacje tydzień temu bez porażki, kończąc dzisiaj w finale na 3 miejscu – mówi trener UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski.
UKS Orlik wystąpił w składzie: Jakub Jaroch, Szymon Dudek, Wiktor Hatalski, Sergiusz Rożak, Jan Borysławski, Karol Banasik, Hubert Kędziora, oraz Rafał Ślisz. Trzeba dodać, że nieobecni podczas finału z powodu choroby, ale grający w eliminacjach Mateusz Bobrowicz, Tymek Sociński, Radziu Kołodziej, Szymon Augustyniak, Michał Grabowski oraz Mateusz Barszczak mieli swój udział w tym sukcesie. Trener: Henryk Łaskarzewski, asystent: Mariusz Kędziora, kierownik: Sylwester Hatalski.

Wyniki:
1. APPN Mielec – 17 pkt
2. Soccer Ropczyce – 15 pkt
3. UKS Orlik Przemyśl – 13 pkt
4. Beniaminek Krosno – 12 pkt
5. Stal Łańcut – 10 pkt
6. Orzełek Przeworsk – 6 pkt
7. Sparta Leżajsk – 5 pkt
8. Grunwald Budziwój – 0 pkt

Gratulujemy naszym kolegom – drużynie Piłkarskich Nadziei z Mielca pierwszego miejsca i trzymamy za nich kciuki w Turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski. Pozostałym ekipom za walkę do końca, ale w duchu fair play. Osobiste podziękowania należą się p. Sylwkowi Hatalskiemu za organizację wyjazdów tej grupy – dodaje H.Łaskarzewski.