Włamał się pomimo posiadanych już zarzutów kradzieży

22 stycznia 2018

Włamał się do samochodu mimo iż tydzień wcześniej usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu. 31-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę przed godz. 23, dyżurny przemyskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Grunwaldzkiej w Przemyślu mężczyzna z kapturem na głowie próbuje wybić szybę w jednym ze stojących na parkingu samochodów. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. W osobowej skodzie była wybita szyba w tylnych drzwiach, wewnątrz pojazdu siedział mężczyzna, który próbował ukryć się przed policjantami na fotelu pasażera.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli przy nim panel radioodtwarzacza samochodowego, śrubokręt oraz kominiarkę. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 31-letni mieszkaniec Przemyśla.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie 31-letni mieszkaniec Przemyśla ma na swoim koncie. Początkiem stycznia wraz z 24-letnim kolegą skradli seata toledo z parkingu przy ul. Lwowskiej. Kradziony samochód sprzedali na złom. Mężczyźni usłyszeli  wtedy zarzuty, jednak nie powstrzymały one 31-latka przed kolejnym przestępstwem.

Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.