Uhonorowano najbardziej zasłużonych w czasie 25 lecia samorządności w Przemyślu [Galeria zdjęć]

1 czerwca 2015

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Przemyśla uhonorowano tych, którzy najbardziej zasłużyli się dla działalności samorządu naszego Miasta. Był to jeden z punktów uroczystości związanych z 25 -leciem Samorządności w Przemyślu.

W miniony piątek, w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego zebrali się na uroczystej sesji radni wszystkich kadencji Rady Miejskiej z Przemyśla wraz z zaproszonymi gośćmi. Podczas tego spotkania uhonorowano najbardziej zasłużone osoby dla działalności samorządu Przemyśla, w tym radnych kilku kadencjim, wieloletnich przewodniczących zarządów osiedli, a także wieloletnich pracowników UM. W ten sposób uczczono 25 lat Samorządności w Przemyślu.

Sesji towarzyszyły wystąpienia gości, podczas których wspominali oni swoją drogę w samorządzie. Przemyski samorząd był pierwszym przystankiem do parlamentu dla posła Marka Rząsy, który dzisiaj z przyjemnością wspomina tamte czasy, tutaj w samorządzie przemyskim, w latach 2002-2009 przecierały sięmoje pierwsze polityczne ścieżki, tutaj uczyłem się sztuki dyskusji, sztuki kompromisu. Obecnym rządzącym poseł życzył podejmowania dobrych decyzji na kolejne lata.

Samorząd zdaniem posła Piotra Tomańskiego, to jedna z najlepszych polskich reform jaką udało się zrealizować. Zwykli ludzie, a także ci będący radnymi potrafią wiele zrobić i dlatego należą im się podziękowania za to co zrobili dla miasta, za starania, a także życzyć dalszych sukcesów.

Historię pierwszej kadencji przemyskich radnych przypomniał senator Andrzej Matusiewicz. W 1990 r. w Radzie Miejskiej Przemyśla zasiadało 36 radnych, z czego aż 35 z Przemyskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i jedna osoba ze Społecznego Porozumienia Wyborczego. Radnych tego okresu mieli ograniczone kompetencje, ale charakteryzowała ich duża bezinteresowność i poczucie służby publicznej, sesje odbywały się popołudniami. Każdy kto pełnił funkcję radnego dołożył swoją cegiełkę do rozwoju tego miasta podkreślił A.Matusiewicz.

Swoją ścieżkę polityczną jako kierownik referatu rady miejskiej, wiceprzewodniczący miasta, a obecnie prezydent rozpoczął Robert Choma, który związany jest z samorządem prawie 20 lat, a czas ten uważa za dobrze wykorzystany. Idziemy w dobrym kierunku, który pozwoli pokazać Przemyśl jako miasto, które nie jest ostatnim w UE, ale właśnie pierwszym chociażby dla tych, którzy patrzą na nas ze wschodu mówił włodarz. R.Choma podziękował radnym i wieloletnim pracownikom za trud ich pracy i serce w nią włożone, bez ich udziału nie byłoby mowy o sukcesie.

Na koniec uroczystej sesji radni wszystkich kadencji zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie

[Not a valid template]

Anna Fortuna