Kolejne udaremnione próby przemytu na wschodniej granicy

2 czerwca 2015

Podczas minionego weekendu pogranicznicy udaremnili kilka prób przemytu. Znaleziono również żółwia stepowego, którego ktoś porzucił przy granicy w Medyce.

Strażnicy Graniczni na przejściu w Korczowej podczas kontroli obywatela Ukrainy zatrzymali dwie kradzione litewskie tablice rejestracyjne.Sprawę przejęła policja w Radymnie.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze SG zatrzymali dwa kradzione rowery o łącznej wartości 3 tys. zł Jednoślady zostały skradzione w Niemczech.

Na tym samym przejściu przechwycono również kradzionego Mercedesa Sprinter o wartości 27 tys. zł. Podczas jego kontroli zauważono ingerencję w pole numerowe VIN. Pojazdem, który został skradziony w Niemczech podróżował 47 -letni Polak. Kierowcę wraz z Mercedesem zatrzymano.

W niedzielę, w poblizy odpraw pieszych w Medyce pogranicznicy znaleźli spacerującego żółwia stepowego. Został on wyrzucony prawdopodobnie w obawie przed kontrolą graniczną. Żółw stepowy, który jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem został przekazany do ogrodu zoologicznego w Zamościu.